Laik düzende iğrençlikler bitmiyor

Her türlü ahlaksızlığın zemini olan laik düzende iğrençlikler bitmiyor. Bir lise öğrencisine tecavüzde bulunan kişiye mağdurun rızası var indirimi uygulanarak "reşit olmayanla cinsel ilişki" kurmaktan ceza(!) verildi.

Genel 10.08.2022, 19:50 11.08.2022, 10:34
Laik düzende iğrençlikler bitmiyor

Her türlü ahlaksızlığın zemini olan laik düzende iğrençlikler bitmiyor. Bir lise öğrencisine tecavüzde bulunan kişiye mağdurun rızası var indirimi uygulanarak "reşit olmayanla cinsel ilişki" kurmaktan ceza(!) verildi.

Lise öğrencisi V.T., 2019 yılının eylül ayında bir seminer için arkadaşlarıyla İstanbul'dan İzmir'e geldi. Çiğli'deki bir pansiyonda kalan V.T.(15), aile dostları olan P.Ş. ile buluştu. İkili, Karşıyaka'da barda içki içtikten sonra P.Ş.'nin evine gitti. V.T.'nin ifadesine göre, saat 02.30 sıralarında, Nutku Can A. da (25) aynı eve geldi. V.T. daha sonra Nutku Can A.'nın kendisine tecavüze yöneldiğini ve sarhoş olduğu için karşı koyamadığını ifade etti.

Laik düzen insancıkları

15 yaşında bir kızın tek başına İzmire gelerek bara gitmesi ve sarhoş olarak mahreminin olmadığı bir yerde konaklaması, aile dostu olan P.Ş.'nin 15 yaşında bir kızı bara götürmesi, bu iğrenç olaylar yaşanırken olaya müdahale etmemesi ve en sonunda da bir istismarcı sapığın (Nutku Can A.) 15 yaşında bir kızın sarhoşluğunu ve gafilliğini istismar ederek ona tecavüze yönelmesi ise laik düzen insancıklarının hali pür melalini faş eder nitelikte.

Düzen mahkemesinden rızası var indirimi

Şikâyet üzerine Nutku Can A. hakkında 'çocuğa cinsel istismar' suçundan Karşıyaka 1'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Mahkeme heyeti, V.T.'nin alkollü olduğu için kendinde olmadığı, bu nedenle zihnen ve bedenen cinsel saldırıya direnemediği şeklinde verdiği ifadeyle, olay anına ilişkin detaylı anlatımının birbiriyle çeliştiğini belirtti. Nutku Can A., 'mağdurun rızası' olduğu gerekçesiyle 2,5 yıl hapse çarptırıldı. Heyet, suç vasfını 'reşit olmayanla cinsel ilişki' olarak değiştirip verdiği cezayı da sanığın 'geleceği üzerindeki etkilerini' dikkate alıp 2 yıl 1 ay hapse indirdi.

Avukatların itirazına red

Karara itiraz eden V.T.'nin avukatları, müvekkillerinin hileyle iradesinin ortadan kaldırıldığını ve bu durumun yasada cezanın ağırlaştırılması gerektiğini savunup, bu maddenin ihlal edildiğini savundu. İtiraz üzerine dosya İstinaf Mahkemesi'ne taşındı. Dosyayı inceleyen İzmir Bölge İdare Mahkemesi 20'nci Ceza Dairesi, kararın vicdani kanının kesin, tutarlı ve çelişmeyen verilere dayandırıldığını, mahkemenin kararında usule ve esasa ilişkin herhangi bir hukuka aykırılığın bulunmadığına kanaat getirdi. Ceza dairesi, delillerde ve işlemlerde herhangi bir eksiklik olmadığına, cezaların da kanuni bağlamda verildiğine de dikkati çekti. Ceza dairesi, tüm bu gerekçelerle oy birliğiyle istinaf başvurusunun kesin olarak reddine karar verdi.

Yorumlar (0)
14
açık
Namaz Vakti 26 Eylül 2022
İmsak 05:23
Güneş 06:48
Öğle 13:01
İkindi 16:22
Akşam 19:03
Yatsı 20:22
Günün Karikatürü Tümü