Pelin Hürman isimli şarlatandan Beyaz TV’de ruh çıkarma seansı

Pelin Hürman gibi şarlatanlar ekranlarda ağırlanarak, 28 Şubat döneminde Emire Ersoy-Kalkancı tiyatrosu gibi “ortam hazırlayıcı” ve dinden soğutucu yayınlar yapılıyor.

Genel 20.06.2022, 14:47 20.06.2022, 15:14
Pelin Hürman isimli şarlatandan Beyaz TV’de ruh çıkarma seansı

Ruha sırtını dönen insan çareyi sahte ruhçulukta ararken bu saha sahtekârlar için de ekmek kapısına dönmüş vaziyette. Şaman müzleri ve ritleri, mistisizm, spiritüalizm, okültizm, ekstaz gibi büyüler ve nefse bağlı sahte keramet olan istidraç hünerleri ile büyü, sihir, rüya, cinlenme, hipnoz, telepati, telekinezi, astral seyahat gibi kavramlar üzerinden büyük vurgunlar yapılıyor.

İslam’a olan uzaklıktan doğan büyük boşlukla ortaya çıkan bu manzara ile maddi menfaat devşirmenin de ötesinde, 28 Şubat dönemindeki Emire Ersoy-Kalkancı tiyatrosu gibi “ortam hazırlayıcı” ve dinden soğutucu faaliyetler yapılıyor, bunlar televizyonlarda canlı yayınlanıyor.

Bu rezilliklere ortak olanlardan biri de Melih Gökçek'in oğlu Osman Gökçek'in başında olduğu Beyaz TV.

Dün Beyaz TV’de yayınlanan bir programa çıkarılan sözde metafizikçi Pelin Hürman, İslam’ı şarlatanlığına meze etmeye kalktı.

Kendisini metafizik uzmanı olarak tanıtan Hürman isimli şarlatan, Sercan Kahveci'nin sunduğu "Her Açıdan" programında sözde “cin çıkarma” seansı yaptı. Şarlatan, bağıra çağıra bir şeyler yaptıktan sonra, içine cin girdiğini düşünenlerin de kendisine başvurması gerektiğini söyledi.

Pelin Hürman, “Bir buçuk dakikada çıkartırım, kahvemi çayımı içer giderler.” dedi. Yayın esnasında manasını kendisinin de bilmediği aşikâr bir takım sözler söyleyen ve mimikleriyle dikkat çeken Hürman, içinde cin olanların kendisini ekranda bir başka farklı yüz olarak göreceğini iddia etti. 

İşte video:

İşin bir başka tarafı ise; daha düne kadar Cumhurbaşkanı Erdoğan’a en galiz küfürleri eden, Gezi destekçisi ve “üç kağıtçı” olduğu her hâlinden belli bu kadının, her fırsatta Erdoğan’ın yanında olduğunu söyleyen Melih Gökçek’in kanalında “metafizik uzmanı” olarak pazarlanması ve İslâm’ın kitlelere bu vasıtayla kötü gösterilmeye çalışılması…

Kaynak: Baran Haber
Yorumlar (0)
Namaz Vakti 30 Kasım 2022
İmsak 06:31
Güneş 08:01
Öğle 12:58
İkindi 15:22
Akşam 17:44
Yatsı 19:09
Günün Karikatürü Tümü