Rusya sapkın LGBT propagandasını tamamen yasaklıyor! Türkiye neyi bekliyor?

Sapık LGBT’yi “aile değerlerinin inkarı” ve “geleneksel olmayan cinsel ilişkilerin propagandası” olarak gören Rusya, LGBT propagandasının yasaklanmasına ilişkin yasa tasarısı hazırlıyor. Türkiye de aile ve neslimizi tehdit eden LGBT’ye karşı harekete geçmeli, LGBT derneklerini, sitelerini, onları fonlayanları kanunen yasaklamalı.

Genel 20.07.2022, 11:44
Rusya sapkın LGBT propagandasını tamamen yasaklıyor! Türkiye neyi bekliyor?

Geçtiğimiz pazartesi günü Rusya Federasyonu Devlet Duması sapık LGBT’lilere ilişkin bir yasa tasarısı sunuldu. Bu yasa tasarısı ile Rusya’da LGBT ilişkilerinin teşviki kalıcı olarak yasaklanması planlanıyor.

Şu anda, Rusya’da LGBT propagandası yalnızca çocuklara yönelik olduğunda yasaklanıyor, ancak bazı politikacılar “aile değerlerinin inkarı” ve “geleneksel olmayan cinsel ilişkilerin propagandası” diyerek daha sert kısıtlamalar ve cezalar talep ediyor.

Tasarıya iliştirilen açıklayıcı notta yazarlar, LGBT propagandasının Rusya’da yaygınlaştığını ve medya, halka açık etkinlikler, yayın hizmetleri ve bu tür ilişkilerin filmlerde tasvir edilmesi yoluyla tanıtıldığını savunuyorlar.

“Rusya’da yasama düzeyinde, olumsuz ve sosyal olarak tehlikeli fenomenler olarak kabul edildiğinden intiharı, uyuşturucuyu, aşırıcılığı, suç davranışını teşvik etmesine izin verilmiyor. Aynı zamanda, resmi olarak, şimdiye kadar, film dağıtımı da dahil olmak üzere, aile değerlerinin ve geleneksel olmayan cinsel ilişkilerin inkarının propagandasına yönelik bir yasak yoktur.” deniliyor.

Tasarıda, LGBT mesajlarını Rusya Federasyonu’ndaki herhangi bir demografiye yaymak için idari ve cezai sorumluluk getirerek mevcut mevzuatı tamamlamayı ve bu tür ilişkileri teşvik eden filmlerin dağıtımı reddediliyor ve “Atalardan alınan geleneksel anlayışlarında aile, annelik ve çocukluk, nesillerin sürekli değişimini sağlayan değerlerdir. Rusya Federasyonu’nun çok uluslu halkının korunması ve geliştirilmesi için koşul ve bu nedenle devletten özel korumaya ihtiyaç var.” deniliyor.

Kurulduğundan beri aile, din ve kültürünü korumaya yönelik iktidarını korumuş olan Rusya, şimdi de en büyük tehditlerden biri olan LGBT gibi bir sapkınlığa hiçbir şekilde geçit vermiyor, değerlerine saldırı olarak görüyor.

Türkiye de sapık örgüte karşı bir yasa tasarısı çıkarmalı

Türkiye’nin de çok geç kalmadan LGBT misyonerliğine karşı net bir tavır alması ve gerekeni yapması gerekiyor. Sinema sektöründen medyaya, tekstilden sanata kadar her alanda teşvik edilen LGBT propagandasına karşı ciddi yasakların getirilmesi gerekiyor. Rusya nasıl ki, “Ben neslimi korumak zorundayım” diyorsa, Türkiye de aile ve neslimizi tehdit eden LGBT’ye karşı harekete geçmeli. LGBT derneklerini, sitelerini, onları fonlayanları kanunen yasaklamalı.

Kaynak: Baran Haber
Yorumlar (0)
27
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 08 Ağustos 2022
İmsak 04:19
Güneş 06:00
Öğle 13:15
İkindi 17:07
Akşam 20:20
Yatsı 21:54
Günün Karikatürü Tümü