Savcılık, Spotify'daki ahlaksızlık için harekete geçti

Spotify'daki ahlaksız paylaşımlarla ilgili çok sayıda ihbar sonrası İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti. Kullanıcıların hazırladıkları listeye verdikleri isimlerle dini değerleri aşağıladıkları ortaya çıktı.

Genel 08.08.2022, 15:27
Savcılık, Spotify'daki ahlaksızlık için harekete geçti

İsveç merkezli dünyaca ünlü müzik platformu Spotify'da yer alan ahlaksız paylaşımlarla ilgili CİMER'e yapılan çok sayıda ihbar sonrası İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı.

Söz konusu müzik platformunda hem dinimize yönelik saldırılar hem İslam düşmanlığı, hem de FETÖ propagandası yapan içeriklerin paylaşımlarına herhangi bir kısıtlama getirilmedi.

Soruşturmada, Spotify'da hakaret içerikli müzik listeleri tek tek tespit edildi.

Sabah gazetesinin haberine göre; kullanıcıların hazırladıkları listeye verdikleri isimlerle dini değerleri aşağıladıkları ve devlet büyüklerine hakaret edildiği ortaya çıkarıldı.

Listelerde yer alan skandal paylaşımlar arasında, "Allah'ın rakı içerken dinledikleri", "Hz. Muhammed'in devesiyle yanlarken dinledikleri", "Allah'ın Hz. Adem'i cennetten kovarken dinlediği şarkılar" gibi hakaret içerikli paylaşımlar yer aldı.

İslamı ve değerlerimizi aşağılayan bu alçaklara verilecek "ceza" kimsenin yüreğine su serpmeyecek, çünkü verilen cezalar tekrar dine hakaret etmelerini engellemeyecek. Kemalist rejimde, İslam ve değerlerimiz "Atatürk" kadar bile korunamayacak kadar pespaye vaziyette. Hal böyleyken, İslam'a düşman bu çürümüş rejime ancak payandalık yapan iktidar, dine küfredenlerin de ekmeğine yağ sürüyor. 

İşte o müzik listelerine verilen alçakça isimlerden bazıları:

"Devlet Bahçeli Konseptli Otel", "Hz. Muhammed görse Kuran'a ekler",

"Allah'ın telefon zil sesi", "Recep Tayyip Erdoğan'ın rakı içerken dinlediği şarkılar", "Hz. Muhammed ve Allah'ın rakı içerken dinlediği şarkılar", "Hz Ali'nin makas atarken dinlediği şarkılar",

"Hz. Muhammed'in Miraca Yükselirken Dinlediği Şarkılar", "Allah yasaklı meyve anonsu yaptığı sırada Hz. Meryem'in bu listeyi dinlerken anonsu duymadı."

"Kerbela olayında Hz.Ali'yi gazlayan şarkılar", "Hz. Ali'nin Halifeliği kaybettiğinde dinlediği şarkılar."

Yorumlar (0)
17
açık
Namaz Vakti 25 Eylül 2022
İmsak 05:22
Güneş 06:47
Öğle 13:01
İkindi 16:24
Akşam 19:05
Yatsı 20:24
Günün Karikatürü Tümü