Türkiye'de yaşayan Filistinli: Kendimi İsrail'de hissettim

Yahya Daban adlı kişinin aktardığına göre kızının okuduğu okulda Filistinli bir kız babasının pazarcılık yapan bir ırkçı tarafından Arapça konuştuğu için haksız bir şekilde darp edildiğini ve olay yerine gelen polisin pazarcıya destek olduğunu anlattıktan sonra "kendimi İsrail'de hissettim" ifadelerini kullandı.

Genel 15.06.2022, 22:38 15.06.2022, 22:39
Türkiye'de yaşayan Filistinli: Kendimi İsrail'de hissettim

Yahya Daban adlı kişinin aktardığına göre kızının okuduğu okulda Filistinli bir kız babasının pazarcılık yapan bir ırkçı tarafından Arapça konuştuğu için haksız bir şekilde darp edildiğini ve olay yerine gelen polisin pazarcıya destek olduğunu anlattıktan sonra "kendimi İsrail'de hissettim" ifadelerini kullandı.

Yahya Daban: Kızımın okulunda Filistinli bir çocuk var, 5 kardeşler, anneleri kemoterapi alıyor. Kimseye zararları yok, maddi durumları geçtiğimiz yıl bayramda buzdolapları olmadığı için kurbanda verilen etleri kabul edemeyecek kadar kötü. Dün pazarda baba Arapça alış veriş diyaloğu kurunca pazarcı "sen bana küfür mü ettin?" diye kızının gözü önünde saldırmış adama. Kız küfür etmedi diye açıkladıkça şiddete devam etmiş. Polis çağırmışlar, polis de pazarcıdan yana olmuş. Kız müdür yardımcısına olayı anlatırken "kendimi İsrail'de gibi hissettim hocam" demiş.

Polislerde ırkçılık yayılıyor

Ümit Özdağ'ın ırkçı çıkışlarından sonra yükselişe geçen ırkçılık hemen hemen bütün polislere nüfuz etmiş durumda.

Haliyle polisler de haklı olduğu halde sırf Arap olmasından dolayı Filistinlinin darp edilmesine göz yumuyor. 

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 08 Şubat 2023
İmsak 06:35
Güneş 08:01
Öğle 13:23
İkindi 16:09
Akşam 18:36
Yatsı 19:56
Günün Karikatürü Tümü