Van'da bulunan liselerde erkek ve kız öğrencilerin ayrı ders alması Eğitim-Sen’e battı!

Van’da bulunan Şehit Murat Demirci Anadolu İmam Hatip Lisesi, Van Merkez İmam Hatip Lisesi ve 15 Temmuz Şehitleri Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde kız ve erkek öğrencilerin ayrı ayrı ders alması laikleri kudurttu. Eğitim-Sen uygulamanın laikliğe aykırı olduğunu açıkladı. Lâiklik kaldırılsın, Eğitim-Sen kapatılsın!

Genel 11.01.2023, 23:31 11.01.2023, 22:17
Van'da bulunan liselerde erkek ve kız öğrencilerin ayrı ders alması Eğitim-Sen’e battı!

Van’da bulunan Şehit Murat Demirci Anadolu İmam Hatip Lisesi, Van Merkez İmam Hatip Lisesi ve 15 Temmuz Şehitleri Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde kız ve erkek öğrencilerin ayrı ayrı ders alması laikleri kudurttu.

Eğitim-Sen Van Şubesi, “Milli Eğitim Temel Kanununun 15'inci maddesindeki 'Okullarda kız ve erkek karma eğitim yapılması esastır. Ancak eğitim türüne, imkan ve zorunluluklara göre bazı okullar yalnızca kız veya yalnızca erkek öğrencilere ayrılabilir' hükmüne uygun eğitim öğretim uygulanmaktadır" diyerek “Bu uygulamanın suç olduğunu” ve uygulamanın sonlanmasını talep ettiklerini açıkladı.

Açıklamada ayrıca, "Belirtilen okullarda karma eğitime geçilmemesi aksi durumunda sorumlular hakkında gerekli hukuki sürecin işletileceğimizi kendilerini ilettik. Eğitim Sen'in temel ilkelerinden biri laiklik ilkesidir ve bu ilke doğrultusunda karma eğitimin görülmesi şart.” denildi.

Lâiklik garabeti ortadan kaldırılsın, Eğitim Sen de kapatılsın!

Yorumlar (1)
Muzaffer Çabukoğlu 3 hafta önce
Laiklik vb uygulamalar, Japonya'ya 2.dünya savaşında atılan atom bombasından daha büyük tahribat yapmıştır Türkiye'de. Ve ne yazık ki bu laiklik denilen iman, akıl, ilim dışı garabeti savunan çok şuursuz var bu ülkede. Er geç hakiki Müslümanlar uyanacak, fikirde, ekonomide, teknolojide ve her sahada küresel güç olacak ve laiklik vb yasalar torba kanunla bir gecede tarihin tozlu sayfalarına atılacak Allah'ın izniyle...
Namaz Vakti 31 Ocak 2023
İmsak 06:42
Güneş 08:09
Öğle 13:22
İkindi 16:01
Akşam 18:26
Yatsı 19:48
Günün Karikatürü Tümü