Yusuf Ziya Gümüşel’in kızı ifade verdi: Radyocu ile yazıştığını itiraf etti

Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızı H.K.G bugün ifade verdi. SEGBİS yöntemi ile ifadesini veren H.K.G, bir süredir adı bu olayla gündeme gelen radyocu ile yazışmalarının olduğunu itiraf etti.

Genel 18.01.2023, 17:24 20.01.2023, 16:41
Yusuf Ziya Gümüşel’in kızı ifade verdi: Radyocu ile yazıştığını itiraf etti

Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızı H.K.G bugün ifade verdi.

SEGBİS yöntemi ile ifadesini veren H.K.G, bir süredir adı bu olayla gündeme gelen radyocu ile yazışmalarının olduğunu itiraf etti.

H.K.G.'nin annesi, "Matrax" programının sunucusu Zeki Kayahan Coşkun ile kızının uygunsuz yazışmalarının olduğunu iddia etmişti. Anne Fatma Gümüşel, bu yazışmaları yakaladıktan sonra H.K.G.'nin telefonunu elinden aldığını ve olayı ailesine duyurmadığını söylemişti.

H.K.G. bugünkü ifadesinde, Zeki Kayahan Coşkun ile yazışmalarının olduğunu itiraf etti.

Matrax programını dinleyip, Facebook üzerinden Zeki Kayahan Coşkun ile iletişime geçtiğini söyleyen H.K.G, "Bu süreç uzun sürdü. Görüşmemiz bir süre sonra farklılaştı. Bir süre sonra bana 'canım' diye hitap etmeye başladı. Ben de ona öyle hitap ettim. Bu 'canım' kelimesinin ne anlamda kullanıldığını bana sordunuz. Ben bunun anlamını düşünmedim. Onu sadece kurtuluş olarak gördüm zira o çevremdeki kişilerden farklı bir anlayıştaydı." dedi.

Akit’in haberine göre H.K.G, Zeki Kayahan Coşkun ile ilgili iddialarına şöyle devam etti:

“Bu kişi Show Radyo isimli kanalda yayın yapıyordu. Matrax isimli bir program yayını yapıyordu. Zeki isimli bir sunucuydu. Zeki isminin onun gerçek adı mı yoksa takma adı mı olduğunu bilmiyorum. Zekirdek isimli kişinin görüştüğüm kişi olup olmadığını sordunuz. Zekirdek isimli kişi Zeki isimli kişi mi bilmiyorum. Görüştüğüm kişi bana "Ben seni korurum, ben seni onlardan korururm, altınların var mı?" dedi. Bana "altınlarını al kaç" dedi. Bana plan yapacağını, bana söyleyeceğini ve benim de o zaman evden kaçacağımı söyledi. Sonra da ailem yazışmalarımı yakaladı.

Ben altınlarımı alıp kaçmayı kabul ettim zira o ortamdan uzaklaşmayı istiyordum. Zeki ile sadece mesajlaştım, fotoğraf yollamadım.”

Anne Gümüşel: Kızım eksik konuşuyor!

Anne Fatma Gümüşel ise, H.K.G.'nin ifadesinin ardından şunları söyledi:

“Kızım eksik konuşuyor. Telefonda ben gözlerimle gördüm. Ona (Zeki Kayahn Coşkun) gayr-i ahlaki fotoğraflar göndermiş. Bir mesajında da ‘Sevgilim, doğum günün kutlu olsun’ yazmış. En son mesajında da ‘Sen altınları al gel, sana İzmir'de ev hazırladık’ yazmıştı.”

Peki “6 yaşında kıza cinsel istismar” haberini pompalayıp, içindeki tüm İslâm düşmanlığını kusan malum medya H.K.G’nin bu ifadesini ve annesinin söylediklerini de yayınlayacak mı?

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 29 Ocak 2023
İmsak 06:43
Güneş 08:11
Öğle 13:22
İkindi 15:59
Akşam 18:23
Yatsı 19:46
Günün Karikatürü Tümü