Amerika, dünyaya ayar vermeye çalışıyor!

Peki ya Rusya, savaşma azmini kaybetmez, ambargolara boyun eğmezse ve Putin’in dün ilk sinyallerini verdiği gibi atom bombası kullanmaya karar verirse ne olur? Kuzey denizinde Londra'nın hemen dibinde veyahut da New York'un 300-400 km açıklarında iki adet atom bombası patlarsa olacak olan olur: ABD ve başını çektiği diğer Batılı ülkeler kuyruklarını bir taraflarına sıkıştırıp otururlar... Böylece de 2022 yılında ABD-Batı düzeninin I. Körfez Savaşı ve 11 Eylül'den sonra üçüncü gongu çalınmış, ABD ve hempası, bugüne kadar diğer milletlerin yüzleştiği gerçek korkuyla yüzleşmiş olur. Elleri ayakları birbirine dolaşır. Akabinde ise bunlardan çok daha saçma manevralar görebiliriz. Hazırlıklı olmak lâzım!

Görüş 28.02.2022, 18:07 28.02.2022, 20:44
Amerika, dünyaya ayar vermeye çalışıyor!

Amerika ve İngiliz ittifakı, Ukrayna’da, Rusya özelinde, dünyanın geri kalanına ayar vermeye çalışıyor. Düzen içinde, kendisine biçilen rolü beğenmeyenlerin karşı çıkışlarını silah bile kullanmadan son derece şiddetli bir şekilde nasıl cezalandırıldığını göstermek adına Rusya’yı bir ibret vesikası hâline getirmek üzere hareket ediyor. Direkt savaşa girmek dışında elindeki bütün enstrümanları kullanarak Rusya’nın üzerine gidiyor.

Eğer ki Rusya savaşma azim ve iradesini koruyamayarak geri adım atmak zorunda kalırsa, Amerika’nın başını çektiği Anglosakson-Yahudi ittifakının bundan sonra, Türkiye başta olmak üzere, bir süredir bağımsız hareket etmeye çalışan devletlere karşı takınacağı tavır ve tutum da belli olmuş olacak. Öyle ya, dünyanın en büyük askerî güçlerinden birine sahip Rusya’yı savaş sahasına bile inmeden yendikten sonra, Amerika’nın, tek kutuplu dünya hâkimiyetini perçinlemek üzere çıkan bütün çatlak sesleri kesmeye yöneleceğinden kimsenin şüphesi yok. Başta Türkiye olmak üzere, her türlü iç ve dış müdahalenin peşi sıra geleceği ve hatta Türkiye’nin bağımsızlığının bile tehlikeye gireceği bir netice doğurması potansiyelini haiz bir gelişme bu.

Tıpkı, NATO’nun doğuya doğru genişleyerek Rusya’yı savaşa girmek zorunda bırakması gibi Yunanistan’ın silahlandırılması ve anlaşmaları çiğneyerek bu silahları adalara konuşlandırması ve açık provokasyonları ile Dedeağaç’a Rusya bahane edilerek indirilen Amerikan ordusu ve tüm bunlara ilâveten PKK-PYD’nin silahlandırılması düşüldüğünde, eğer ki Rusya’da başarı sağlarlarsa, sırada Türkiye’nin olduğundan kimsenin şüphesi olmasın!

Peki ya Rusya, savaşma azmini kaybetmez, ambargolara boyun eğmezse ve Putin’in dün ilk sinyallerini verdiği gibi atom bombası kullanmaya karar verirse ne olur? Kuzey denizinde Londra'nın hemen dibinde veyahut da New York'un 300-400 km açıklarında iki adet atom bombası patlarsa olacak olan olur: ABD ve başını çektiği diğer Batılı ülkeler kuyruklarını bir taraflarına sıkıştırıp otururlar... Böylece de 2022 yılında ABD-Batı düzeninin I. Körfez Savaşı ve 11 Eylül'den sonra üçüncü gongu çalınmış, ABD ve hempası, bugüne kadar diğer milletlerin yüzleştiği gerçek korkuyla yüzleşmiş olur. Elleri ayakları birbirine dolaşır. Akabinde ise bunlardan çok daha saçma manevralar görebiliriz. Hazırlıklı olmak lâzım.

Görüş: Ömer Emre Akcebe

Yorumlar (1)
Selami ince 6 ay önce
Tesbitler dünyaya haykırmalik. 10 sene önden nasıl gidebiliyor bu Baran Dergisi?
26
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 08 Ağustos 2022
İmsak 04:19
Güneş 06:00
Öğle 13:15
İkindi 17:07
Akşam 20:20
Yatsı 21:54
Günün Karikatürü Tümü