Çakal Carlos: Osmanlı İmparatorluğu dışında hiçbir emperyal güce saygı duymuyorum

Dünya tarihindeki en muhteşem imparatorluk Osmanlı devletiydi. Hindistan’dan Avrupa’ya kadar olan yolların tamamı Osmanlı hakimiyetindeydi. Kimsenin canına kastetmediler ve herkesin güvenli bir şekilde bu yolları kullanmasını sağladılar. Ancak tüm emperyalist Hristiyan devletleri insanları sömürdü.

Görüş 15.02.2022, 21:40 20.02.2022, 15:31
Çakal Carlos: Osmanlı İmparatorluğu dışında hiçbir emperyal güce saygı duymuyorum

To read in English click here

Rusya ve NATO arasında devam eden çatışma hakkında konuşmak istiyorum. Bu olanlar oldukça kötü çünkü mesele tamamen Batı’nın çıkarları. Rusya’ya saldırmayan tek ülke Macaristan’dır. Macaristan sağ görüşlü milliyetçi bir lider tarafından yönetiliyor. Ukrayna krizinde de Rusya’yı destekliyorlar. Ama Macaristan Halk Cumhuriyeti hiçbir zaman Sovyetlerin bir parçası olmadı. Şu anda da bağımsız bir devlet.

Venezuallalı General Francisco de Miranda tarafından yönetilen Rus ordusu bazı bölgeleri işgal etmişti. Miranda, Latin Amerika’nın bağımsızlığında öncü karakterdir. Enternasyonalist Venezuellalılar olarak biz her yerde bulunduk, bu gerçekten tarihî bir şey. Birinci Dünya Savaşı sırasında da Türkiye’de çok sayıda Venezuellalı vardı. Bir albay vardı adını unuttum kendisiyle daha önce telefonla konuşmuştum. Onlar doğru taraftaydı ve emperyalist Britanya İmparatorluğu taraftarı değillerdi. Şunu asla unutmamalıyız ki: Dünya tarihindeki en muhteşem imparatorluk Osmanlı devletiydi. Herkese saygı duyuyorlardı. Macarlar da bu imparatorluğun parçasıydı ve hepsine saygıyla yaklaşılıyordu. Hindistan’dan Avrupa’ya kadar olan yolların tamamı Osmanlı hakimiyetindeydi. Kimsenin canına kastetmediler ve herkesin güvenli bir şekilde bu yolları kullanmasını sağladılar. Ancak tüm emperyalist Hristiyan devletleri insanları sömürdü.

Ukrayna’daki durum hep aynıydı. İkinci Dünya Savaşı sırasında Ukrayna’da berbat bir savaş vardı. O zamanlar Kırım Rusya’ya aitti. Maalesef Stalin tarafından birçok insan Ukrayna’dan Sibirya’ya sürüldü, sonra Kırım Tatarları da sürgün edildi. Çoğu memleketine geri dönmesine rağmen çok azı evini bulabilmişti. Hala aşırılıkçı Tatarlar var ve bunlar Rusya’ya karşı sorun çıkarmaya devam ediyorlar.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da bu hususta önemli bir konuma sahip. Ukrayna’yla da iyi ilişkileri var. Rusya’ya rağmen Ukrayna’ya geldi. Ermenileri Rusya’nın koruduğu vaki ancak aşırıcı Ermeniler Ruslara da sorun çıkarmaya devam ediyorlar. Ümid ederim Erdoğan’ın Ukrayna ziyareti Karadeniz ülkelerinin birliği çerçevesinde faydalı olur. Her ülkenin birbirine saygı göstermesi ve Karadeniz’i paylaşması gerekiyor.

Rusya asla kaybetmeyecektir. Milyonlarca insanı daha güçlü bir Moskova hükümeti için feda ettiler. Bu Rus milletinin tarihteki karakteridir. Ukrayna meselesi ABD halkının bir davası değil. Amerikan halkı cesurdur ancak manipüle ediliyorlar.

***

Salgın nedeniyle şu an zor koşullar altında yaşıyoruz. Milyonlarca insan öldü ve daha fazlası da hastalandı. Ben ve ailem aşılandık. Hayatta kalmaya çalışıyoruz. Neler olacağını bilmiyoruz ancak hayatta kalacak insanları Allah seçer. Bir komünist savaşçı aşı olmadı. Suriye’de hastalandı ve Fransa’ya geri döndü. Şu an hayatta, kendisi aşı olmamıştı. Aşı karşıtlığını anlamıyorum. Bunun en iyi seçenek olmadığının farkındayım. Tüm aşılar Amerika tarafından kontrol ediliyor ve yaşanan skandalları da görüyoruz. Küba Amerika ile çalışmıyor. Rusya ve Çin kendi aşılarını üretti. ABD, salgının başında kendi insanlarını Çin’de ve Brezilya’da bıraktı. Bu nasıl açıklanır? Çünkü hükümetleri kirlenmiş halde.

Suriye’nin Sünni bölgelerinden milyonlarca insan ABD ve İsrail yüzünden topraklarını terk etti. Birçoğu ülkesine geri dönecektir ama çoğu kaçtı. Ancak Türkiye de ülkesini korumak zorunda. Çünkü sırf Türklerin değil, farklı kökenli Türk vatandaşlarının da korunması gerekiyor. Ekonomik savaşa rağmen Türkiye’nin daha güçlü bir ülke olmasını ümit edelim. Zira İsrail’i korumak için Erdoğan’a ve milliyetçi Müslüman rejimine açıkça saldırıyorlar.

Peki gelecekte ne olacak? Bilmiyorum. Ama kötümser de değilim. Ülkem felaket bir vaziyette. Yıllardır da uyarıyorum. Ancak hükümet çok fazla hata yaptı. Hem ekonomik-finansal savaş hem de hükümetin hataları yüzünden Venezuela şu an mahvoluyor. Kardeşim Lenin’le telefonda görüşüyorum. Bir askeri hâkim Amerika’da bulunan Venezuella malvarlıklarının satıldığını söylemiş. Değerimi biliyorum çünkü onları bu konuda uyarmıştım. Söylediklerim şu anda gerçekleşiyor. Yıllar evvel bunu söylemiştim. 20 yıl evvel İngiltere Bankasından Venezuella altınlarının alınması gerektiği konusunda uyarmıştım. İngiltere’yi seviyorum ve kraliçeye saygı duyuyorum; ancak Britanya kolonyalizminden hoşlanmıyorum. Orası benim ikinci ülkem. İngiltere’den ayrıldığıma pişmanım ancak Lübnan’a savaşmak için gitmek zorundaydım. Tabiî ki İngiliz kolonyalizmi ve emperyalizmi berbat bir şey. Onlar Türkiye’ye, Pakistan’a ve Hindistan’a bağımsızlığını verse de yönetmeye devam ettiler. Ayrıca İsrail’e de bağımsızlık verdiler. Türk Osmanlı İmparatorluğu hariç hiçbir emperyal güce saygı duymuyorum.

Allahü Ekber!

12.02.2022

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 29 Kasım 2022
İmsak 06:30
Güneş 08:00
Öğle 12:57
İkindi 15:23
Akşam 17:44
Yatsı 19:09
Günün Karikatürü Tümü