Çakal Carlos: Rus gemisini İngiliz denizaltısı mı vurdu?

Geçen hafta bir Rus gemisi, bir denizaltı tarafından vuruldu. Vuran İngiliz denizaltısı gibi görünüyor. Eğer öyleyse, İngilizler için felaket olur. Çok büyük bir bedel ödeyeceklerdir. Güçlü ve bağımsız Rusya'ya karşılar.

Görüş 22.04.2022, 23:06 29.04.2022, 17:23
Çakal Carlos: Rus gemisini İngiliz denizaltısı mı vurdu?

17 Nisan Filistinli Tutsaklar Günü… Ben en uzun süredir hapiste olan Filistinli tutsaklardan biriyim. Fransa'da benden daha uzun süredir hapiste olan bir Filistinli tutsak daha var. O da George İbrahim Abdullah. Aslen Lübnanlı bir Hristiyan olan Abdullah ve ailesi iyi-doğru tarafta. İsrail'in Fransa Büyükelçiliği görevlilerini öldürdüğü iddiasıyla, aleyhinde bir delil olmamasına rağmen ölene kadar hapis cezasına mahkûm edildi. Aslında özellikle işbirliği yapmayı reddettiği için hapiste ve direniyor. Çok zeki ve cesur bir adamdır. Onunla hiç tanışmadım. FHKC'den hatırlıyorum ama sorumlu değildi, o zamanlar çok genç bir adamdı. Yaklaşık 40 yıldır cezaevinde. Filistinli tutsaklar için bir organizasyon var; ama ona yardım etmiyorlar. Filistin direnişi içerisinde bulunan bu insanların Filistin davasının savaşçılarıyla dayanışma içinde olmaları gerekiyor.

Milli mücadele, devrim veya her ikisi birden olduğunda, düşman ajanı olmayan, ama ihtilâlci olmadıkları için düşman tarafından korunan insanlar vardır. Şu anda Filistin direnişinde tam olarak bu yaşanıyor. Binlerce tutsak var ve her gün Filistinliler öldürülüyor. İsrail Kudüs'te mukaddes yerlere saldırıyor. Öte yandan, Müslüman olduğu varsayılan Arap hükümetler İsrail'i destekliyor ve bazılarının İsrail ile açık ilişkileri var.

Mesela; Fas'ın İsrail ile resmi diplomatik ilişkileri var. İsrailliler güvenlik ve istihbarat konusunda onlara yardım ediyor. Fas'ın eşcinsel kralı İsrail ile açıkça ilişki içinde. Bahreyn'de bir azınlık hükümeti var. Ülkenin nüfusunun büyük kısmı Şii; ama Bahreyn'in azınlık hükümeti Vahhabi Suudi Arabistan'a bağlı. Zira Suudi Arabistan hükümeti tarafından Suudi Arabistan ile Bahreyn arasında inşa edilmiş uzun bir köprü var. Bu ülkenin de İsrail ile resmi ilişkileri var. Gerçekten inanılmaz.

İsrail ile ilişkisi olan herhangi bir Müslüman ortadan kaldırılmalı ve idam edilmelidir, ona hainlere tatbik edilen şeri kanunlar tatbik edilmelidir. Türkiye'nin de İsrail ile çok eski ilişkileri var. Türkiye Cumhurbaşkanı bu cani İsrail devletine karşı iyi bir duruş; iyi bir Müslüman ve vatansever bir duruş sergilemektedir. Bir yandan İsrail ile ilişkileri destekleyemeyen, ancak resmi ilişkileri de kesemeyen NATO üyesi bir ülkenin başkanı neticede. NATO ülkesi olmak gerçekten berbat bir şey.

Fransa da bir NATO ülkesi. Ukrayna konusunda açıkça yanlış taraftalar. II. Dünya Savaşı sırasında Nazilerle birlikte özellikle Yahudileri öldüren kişiler vardı Ukrayna’da ve hâlâ oradalar. Ayrıca Ukrayna'da komedyen bir Yahudi cumhurbaşkanı var. O da yanlış tarafta. Geçen hafta bir Rus gemisi, bir denizaltı tarafından vuruldu. Vuran İngiliz denizaltısı gibi görünüyor. Eğer öyleyse, İngilizler için felaket olur. Çok büyük bir bedel ödeyeceklerdir. Güçlü ve bağımsız Rusya'ya karşılar. Mesela; Filistin davası veya Venezuela hakkındaki tutumlarını da biliyoruz İngilizlerin.

Serbest bırakılmalıyım; serbest kalmalıyım. Venezüella’daki Lambertist Troçkist CIA ile birlikte çalışıyor. Hükümet tam anlamıyla CIA ajanı değil; ama birçok hata yaptı ve sonunda ülke, Batı'nın Venezuela'ya uyguladığı yaptırımlarla mahvoldu. Hükümet olayların bu şekilde gelişmesine izin verdi. Niçin? Hükümetteki hainler kimler? Bank of England'dan Venezuela'nın altın rezervini getirmediler. 2002'de onları tüm altınları geri getirmeleri konusunda uyardım. Kardeşim Lenin'in eşinin annesi Venezuela Merkez Bankası müdürüydü. Bunu sürekli tekrarlıyorum; ama hatırlatmam gerekiyor. Venezuela'nın ABD'deki tüm petrol ve mülkleri satılmalıydı. Onu da yapmadılar. Bunun bedelini Venezuela halkı ve ben ödüyoruz. Çünkü bana ihanet ettiler. Hayat bu; bu çok zor bir hayat.

Neyse ki, Bolivarcı rejim hâlâ hayatta ve Venezüella hükümeti Rus hükümetini destekliyor. Bu iyi bir şey. Küba hükümetini desteklediler ve Küba'ya petrol gönderdiler. İran ile ilişkilerini sürdürüyorlar. Dini farklılıklara rağmen şunu söylemeliyim ki İran doğru tarafta. Ben Sünniyim onlar ise Şii. Emperyalistlerin ve Siyonistlerin saldırganlığına direndiler. Rusya ve Türkiye ile iyi ilişkileri var; Türkiye'de Sünni bir hükümet olmasına rağmen. Türkiye cumhurbaşkanı Sünni bir militan ama İran'ın doğru pozisyonundan dolayı onlara saldırmıyor. Türkiye'nin hala NATO üyesi olduğunu unutmayın. NATO'da kalmak Türkiye için daha iyi. Öte yandan Avrupa Birliği'ne de üye olmak istiyorlar ama Türkiye'nin üye olmasına izin vermiyorlar. Müzakereler sürekli devam ediyor.

Türkiye'nin bir İngiliz denizaltısının Karadeniz'e girmesine izin verdiğini düşünmüyorum. Ancak önümüzdeki günlerde resmi olarak açıklanacaktır mevzunun aslı. Türkiye ne olursa olsun doğru tarafta. Kürtlerle ilgili bir şey hatırlatmak istiyorum. Bütün Kürt tutsaklar serbest bırakılmalı ve hukuka saygıyı kabul etmelidirler.


 

Rusya kazanacak, Türkiye kazanacak, Türkiye'nin mevcut iktidarı kazanacak. Türkiye'nin daha iyi olacağı görülüyor. Siyasi tutsaklar olmadığı bir Türkiye... Amerikalılarla çalışan hainlerin -kimden bahsettiğimi biliyorsunuz- ortadan kaldırıldığı bir Türkiye...

Filistinli bir mahkûm olduğumu ve Lübnanlı Maruni Cristian Georges Ibrahim Abdallah'ın da Filistinli bir mahkûm olduğunu hatırlatmak isterim. Cezaevinde tutuluyoruz; fakat aleyhimize hiçbir delil ve şahit yok. Maalesef İsrail ve ABD tarafından desteklenen sorumlu kişiler var.

Yaşasın Erdoğan, yaşasın FHKC, yaşasın Bolivarcı Venezüella devrimi!

Cennette yaşasın davamızın şehitleri!

Başkan Chavez'e, Wadi Haddad'a, George Habas'a ve Cezayir Devlet Başkanı'na devrimci selamlar!

Unutmamalıyız ki korku bizden değil, düşmandan tarafadır.

Allahü Ekber!

17.04.2022

Görüş: Carlos (S. Muhammed)

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 06 Şubat 2023
İmsak 06:37
Güneş 08:03
Öğle 13:23
İkindi 16:07
Akşam 18:33
Yatsı 19:54
Günün Karikatürü Tümü