Aydın Doğan’ın Kızına Büyük Şok!..

Hesapta Çevrecilerin Gerçek Yüzü!!!

Siyaset 04.07.2013, 11:24 04.07.2013, 11:22
Aydın Doğan’ın Kızına Büyük Şok!..
 Aydın Doğan'ın kızı Arzuhan Doğan Yalçındağ villalarını yaptırmak için binlerce ağaç kesmiş.  Arazilerin durumu ise tam bir yağma durumu… Ama alışmış buna bu üç bin aile… Memleket onların yağmasına hep açık!  Haberden önce arazinin durumunu atlamayalım. Arazi hem ormanlık alan, hem sit alanı olarak belirlenmiş hem de bazı yerlerde direkt şahıs mülkünde olan yerler var. Yani Aydın Doğanın zillisi ormanlık alanı ve sit alanını yağmaladığı yetmiyormuş gibi birde gitmiş milletin özel mülkünün üstüne çöreklenmiş… Şimdi haberi okuyabilirsiniz.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan Aydın Doğan'ın kızı Arzuhan Doğan Yalçındağ'ın Bodrum'daki villalarına şok durdurma kararı. Yalçındağ'ın Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde arkeolojik ve doğal sit alanı ilan edilmiş mevkide inşa ettirdiği villa tipi evler için binlerce ağacı yok ettiği ortaya çıkınca bakanlık bu konuda çalışma başlatarak villaların çevreye zarar verdiği gerekçesiyle yapımını durdurdu.
Gezi parkındaki 8 ağacın kesildiği iddialarıyla eylem yapanlara Doğan Medya Grubuna bağlı başta CNN Türk olmak üzere Aydın Doğan'ın birçok yazılı ve görsel medyası destek verirken kızı Arzuhan Doğan Yalçındağ, Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde kendi villalarını inşa ettirmek için orman arazisi içindeki yüzlerce ağacı yok ettiği ortaya çıktı.
Öte yandan villaları yapıldığı arazi 3621 sayılı kıyı kanunu kapsamında olup parselin deniz yönündeki sahil şeridinin birinci bölümünde parsele ait harita plan örneğinde yeşil alan olarak kamu malının hizmetine sunulmuş. Sahil şeridinin ikinci kısmı ile ilgili olarak da piknik alanı gibi günübirlik vakit geçirilmesi için ayırtılmış. Ancak Doğan kızı devletin vatandaşa ayırdığı bu yerleri tek başına istimlak ederek kendi üzerine almaya çalışmış. 
Ayrıca bakanlık incelemelerinde doğal sit alanı kabul edilen mevkii de bir yapı inşa etmek için Muğla Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu'na başvuru yaparak yapı ruhsatına ilişkin izin belgesi alması gerekirken herhangi bir başvuru yapmadığı da gözlemlendi. Böylece Doğan kızı devletin izni olmadan kaçak yapı yaptığı da ortaya çıktı.(29.06)

Yorumlar (0)
3
açık
Namaz Vakti 28 Ocak 2022
İmsak 06:44
Güneş 08:12
Öğle 13:22
İkindi 15:58
Akşam 18:22
Yatsı 19:45
Günün Karikatürü Tümü