Bir Kısım Kendini Bilmez, Müslümanlara Saldırdı!

Ahmedinejat'ı protesto eden Müslümanlara saldırı.

Siyaset 04.03.2015, 19:00 06.03.2015, 09:22
Bir Kısım Kendini Bilmez, Müslümanlara Saldırdı!
     Ahmedinejad, konuşma yaptığı sırada Suriye Devrimi gönüllülerince protesto edildi. Salondaki bulunan dinleyici görünümlü şebbihalar, protestoculara saldırdı ve neredeyse linç etti.
Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde yapılan anma töreni sırasında konuşmak için sahneye çıkıp dinleyicileri selamladığı sırada, salonda bulunan 4 genç Suriye’de yaşanan katliamlara destek verdikleri için Ahmedinejad’ı protesto eden sloganlar attı ve Suriye Devrimi bayrağı açtı.
Protesto başlar başlamaz çok sayıda kişi tarafından etrafları sarılan 4 genç, linçe maruz kaldı. Sivil polislerce kalabalığın içinden alınan ve gözaltına alınan gençler, “Suriye Cihadı Onurumuzdur!”, “Katil İran Suriye’den Defol!” sloganları attı.
Saldırı esnasında salondaki dinleyiciler “Mücahit Erbakan” sloganı attı.
Öte yandan program başlamadan önce de bir kişinin gözaltına alındığı öğrenildi. Ahmedinejad'ın Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'ne gelmesinin beklendiği sırada üzerinde bomba olduğunu söylediği iddia edilen bir kişi, Ahmedinejad’ı protesto etti. “Ahmedinejad'ı burada istemiyoruz. Toplantı burada yapılmasın. Şebbihalar, Suriye'de çocukları öldürüyor!” diyen protestocu polis ekipleri tarafından gözaltına alınarak emniyete götürüldü.
Bursa’da düzenlenen Necmettin Erbakan’ı anma toplantısında yaşanan linç girişiminin benzeri aradan bir gün geçmeden İran eski Cumhurbaşkanı Ahmedinejad’un, Esenyurt’ta verdiği konferansta tekrarlandı. Esenyurt Belediye Başkanının da katıldığı konferansta Ahmedinejad’a ‘Katil İran’ şeklinde bağıran 16 yaşındaki genç, salondakiler tarafından linç edilmek istendi.
Olayın sosyal Medya’da duyulması üzerine birçok vatandaş yaşanılan linç girişimini kınadı. Salondaki kalabalığın tamamının saldırısına uğrayan ve isminin Ulaş Kağan Çelik olduğu belirtilen protestocu gencin kamuoyunda 23 Şubat Gençlik Hareketi olarak bilinen platforma bağlı olduğu açıklandı; fakat 23 Şubat Gençlik Hareketi eylemin bireysel inisiyatif alınarak gerçekleştirildiğini belirtti. Linç girişimi devam ederken programı tertipleyenler ise olayı izlemekle yetindi. Alınan habere göre protestocu gencin 2 kaburgası ve burnu kırılmış, vücudunun çeşitli yerlerinde yaralar oluşmuş halde hastahaneden taburcu edilmiş ve evine istirahata gönderilmiştir.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 02 Aralık 2022
İmsak 06:32
Güneş 08:03
Öğle 12:58
İkindi 15:22
Akşam 17:43
Yatsı 19:09
Günün Karikatürü Tümü