Yargıtay hâkimi son yazısında kirli tezgâhı anlattı!..

HSYK seçimlerine bir ay kala paralel yapı, kendi adaylarına oy verilmesi yönünde hâkim ve savcılara baskı oluşturmaya başladı.

Siyaset 18.09.2014, 08:19 01.10.2014, 19:39
 Yargıtay hâkimi son yazısında kirli tezgâhı anlattı!..

Yargıtay hâkimi Abdullah Yaman, www.adalet.org isimli internet sitesinden kaleme aldığı yazısında malum yapının yargıdaki oyunlarını da sıraladı. Yaman, muhtelif sağ gruplardan gelen diğer adayların türlü ayak oyunlarıyla yedeğe çekildiklerini belirtti. Yapının iftira ve dedikoduyla yargıda da istemedikleri kişileri bertaraf ettiğini söyleyen Yaman şunları anlattı: 

"2010'da listenin bakiye kısmı ile ilgili dönemin müsteşarını da gönülleyecek isimlere başlangıçta ses çıkartmayarak onun takdir yetkisine ne kadar önem verdiklerini göstermiş oldular. Nasıl olsa seçimlere kadar devam edecek bir iki aylık süre zarfında iftira, gıybet, dedikodu yöntemleriyle istemedikleri adayları listeden sildirebileceklerdi. Bu kez, HSYK eliyle yargının yeniden şekillendirilmesine sıra gelmişti. Yılların verdiği hazırlık çalışmaları burada da meyvelerini vermekten geri durmayacaktı... Şöyle ki; yargının tüm kritik görev ve makamlarına evveliyatında kendilerine Kemalist, Alevi, Solcu rolleri verilmiş ve yıllarca bu rolü başarıyla ifa etmiş kripto elemanlar yerleştirdiler. Üstelik bu kripto kişilikler rollerini o denli başarıyla ifa etmişlerdi ki çoğu kez en büyük cemaat düşmanları tarafından bile savunulur hale geldiler."

Yorumlar (0)
25
açık
Namaz Vakti 25 Haziran 2022
İmsak 03:25
Güneş 05:26
Öğle 13:12
İkindi 17:12
Akşam 20:47
Yatsı 22:39
Günün Karikatürü Tümü