Ahlaksızlık aldı başını gidiyor: Önce soydu sonra darbetti

Erkek arkadaşının yardımıyla husumetlisi olan H.A.'yı barışma bahanesi ile ıssız bir araziye götüren 17 yaşındaki T.Y., kıyafetlerini çıkarttırdığı kıza şiddet uyguladı.

Hayat 21.08.2021, 17:00 21.08.2021, 15:47

Daha dün iliklerimize kadar işlemiş olan ihlas, ahlâk, namus, haya, edeb, bağlılık, ahde vefa, kadirşinaslık gibi mefhumlar hayatımızı terk etti; doğan boşluk riyakârlık, namussuzluk, hayasızlık, arsızlık, terbiyesizlik, saygısızlık, vefasızlık ve alabildiğine psikolojik sorunlarla dolduruldu. Nasıl bir hayat sürüyor olursa olsun, daha düne kadar gelip evine oturduğunda, başını yastığa koyduğunda ailesinden başlayarak komşusunun, dindaşının, hemşerisinin dertlerinden mustarib olan insanımızı müthiş ve tarifsiz bir hissizlik, his iptali sardı.

Ruhî kıymeti olan her şey hayatımızın merkezinden tenhalara çekilirken, yerini bir bir hayvanî insiyaklar aldı. Hayvanlar gibi çiftleşen, beslenen, biriktiren, tüketen, saldıran bir toplum. Batı’yı muasır medeniyet seviyesi olarak gören ve bu seviye istikâmetinde kendisinden başlayarak beşeriyete yabanileşen toplum.

Ankara Mamak'ta yaşayan 15 yaşındaki H.A., çirkin bir saldırıya uğradı. 17 yaşındaki T.Y. isimli kız, daha önce birlikte kaldıkları yurttan tanıştığı ve husumetli olduğu H.A.'ya barışma mesajı göndererek buluşma teklif etti.

Issız yere götürüp darbetti

Buluşma noktasına erkek arkadaşı ile gelen T.Y., H.A.'yı otomobille götürdükleri boş arazide darbetti. Bu sırada erkek arkadaşı da cep telefonu kamerasıyla görüntü çekti. Videoda zorla kıyafetleri çıkarttırılan H.A.'nın, T.Y. tarafından saçından tutulup yumruklandığı görüldü.

Görüntülerde o anları kayda alan şahsın, "İndir şurada pantolununu, külodunu da indir. İndirmezsen ben seni elime alır döverim" ifadeleri de duyuldu.

H.A.'nın "Ağabey yapma onu indiremem namustur." şeklindeki çaresiz halleri de kameraya yansıdı.

Jandarma harekete geçti

Görüntünün sosyal medyada paylaşılmasının ardından jandarma olayla ilgili inceleme başlattı. H.A.'nın korktuğu için şikâyetçi olmak istemediği öğrenilirken, olayın ardından kayıplara karışan T.Y. ve erkek arkadaşının bulunması için çalışmalar sürüyor.

Yorumlar (1)
Bekri Mustafa 1 yıl önce
Mükemmel haber yapıyorsunuz
Namaz Vakti 01 Şubat 2023
İmsak 06:41
Güneş 08:08
Öğle 13:23
İkindi 16:02
Akşam 18:27
Yatsı 19:49
Günün Karikatürü Tümü