Altaylı’dan yine edepsizlik örneği

Habertürk yazarı Fatih Altaylı Twitter hesabından, kadın gazeteciye 'yaratık, şerefsiz' gibi ifadelerle hakaret etmesi tepki topladı.

Hayat 23.06.2021, 09:00
Altaylı’dan yine edepsizlik örneği

Geçmişinde başörtülü kadın öğrencilere hakareti ile büyük bir edepsizliğe imza atan Fatih Altaylı bu kez de sosyal medyadan hakaret etti.

Gazeteci Cemile Taşdemir'in Twitter hesabında ''Uğur Dündar, Fatih Altaylı, Sevilay Yılman ve daha nicelerinin suskunluğu asaletlerinden değilmiş onu öğrenmiş olduk.” ifadelerine hakaretlerle yanıt veren Fatih Altaylı, ''Yaratık benim bu rezillikle ne alakam var. Şerefsizlik yapma. Utanmaz olma. Ben senin etrafında toplanan alçak hırsızlardan değilim. Adımı kirli ağzınıza almayın.'' şeklinde yorum yaptı.

Altaylı'nın bu ilk edepsizliği değil. 1999 yılında Radyo D'de yaptığı Bab-ı Ali Yokuşu isimli programda gazete haberlerini okuyan Fatih Altaylı, Hürriyet gazetesinin manşetini okuduğu sırada Marmara Üniversitesi önünde bekleyen başörtülü öğrenciler hakkında, "Bir kadın var orada (Hürriyet gazetesinin manşetinde yer alan başörtülü öğrenciyi kastederek) kadın olduğunu da hiç zannetmiyorum. Bu büyük ihtimalle bir fahişe. Bir pankart açmış, öğrenci değil o, buraya getirilmiş bir fahişe. Üniversite önünde eylem yapanların arasında bakıyorum da öğrenci yoktur. Belki bir iki tane. Bunlar kevaşe kevaşe.'' demişti.

Yorumlar (0)
34
açık
Namaz Vakti 02 Ağustos 2021
İmsak 04:05
Güneş 05:51
Öğle 13:16
İkindi 17:10
Akşam 20:30
Yatsı 22:08
Günün Karikatürü Tümü