Aşı zorunluluğu dalga dalga yayılıyor: Aşı olmayan balıkçılara av yasağı

Korona virüsü vaka sayıları artmaya devam ederken Samsun Su Ürünleri Kooperatifler Birliği Başkanı, aşı olmayan balıkçıların denize açılamayacağını söyledi. Denetimlerin sıkı olacağı ifade edildi.

Hayat 05.08.2021, 12:00
Aşı zorunluluğu dalga dalga yayılıyor: Aşı olmayan balıkçılara av yasağı

Samsun Su Ürünleri Kooperatifler Birliği, korona virüsü aşısı olmayan balıkçıların denize açılmasını yasakladı. Denizlerde, 1 Eylül’de başlayacak balık avı sezonu için hazırlıklar sürerken birlik başkanı Atıf Malkoç, “Korona virüsüne karşı sıkı tedbirler aldık, aşı yaptırmayan balıkçılar, denize açılamayacak hatta limana dahi alınmayacak” dedi.

Malkoç, bu yıl aşısız balıkçıların tekneye alınmayacağını belirterek, "Bu durum bizi çok etkiliyor. Biri aşısız olunca tekne komple karantinaya alınıyor. Şimdi herkese söylüyoruz; lütfen aşınızı olun ve aşı olmadan denize gelmeyin. Çünkü bu otobüs gibi değil denize gidiyorsun ve bizi komple karantinaya alıyorlar. Bu sektörü çok etkiliyor. Yani 1 kişiye bulaştığında, tekne içindeki 15 personel karantinaya alınıyor. Onun için lütfen herkes aşı olsun.” dedi.

Yorumlar (0)
22
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 21 Eylül 2021
İmsak 05:18
Güneş 06:43
Öğle 13:02
İkindi 16:28
Akşam 19:11
Yatsı 20:31
Günün Karikatürü Tümü