Batı’nın fino köpekleri!

Kendi tarihini bilmediği gibi Batı’nın kanlı tarihinden de bihaber olan Batıcı laik teyze, Batı’nın beş para etmezliğini duyunca dumura uğradı, hal ve hareketleriyle kepaze oldu.

Hayat 23.01.2022, 11:35 24.01.2022, 09:40

Kendi tarihini bilmediği gibi Batı’nın kanlı tarihinden de bihaber olan Batıcı laik teyze, Batı’nın beş para etmezliğini duyunca dumura uğradı, hal ve hareketleriyle kepaze oldu.

Atv’de yayınlanan “Kim Milyoner Olmak İster” isimli yarışma programında kendisini Batı’ya nisbet eden, Türkiye’de en kallavi şekilde yaşamaktansa Batı’da tuvalet temizlemeyi evla gören, bu topraklara ve öz değerlerine tamamen yabancı olanların Batı hayranlığı ile nasıl bir fino köpeğine dönüştüğünü gösteren bir hadise yaşandı. Programa katılan Batıcı-laik kadın, ağzını yaya yaya Batı değerlerinin kutsallığından bahsederken karşılaştığı soru ile dumura uğradı.

"Kim Milyoner Olmak İster?" yarışmasına Almanya’dan katılan yarışmacı "1980'lere kadar hangi ülkedeki yetim, gayrimeşru doğmuş, ebeveyni alkolik, ayrılmış veya fakir olan çocuklar devlet tarafından bazen açık artırmada satılarak çiftliklerde zorla çalıştırılmıştır?" sorusunun şıkları sırasıyla, "Danimarka, Norveç, İsviçre ve Belçika" şeklinde çıkınca dumura uğradı. “Ben Orta Doğu, Uzak Doğu filan bekliyordum” diyen kadın, elinde olsa “köpeği olduğum Batılılar böyle bir şey yapmaz” diyerek sorunun yanlış olduğunu iddia edecek kıvama geldi.

Kendi tarihini bilmediği gibi Batı’nın kanlı tarihine de hâkim olmayan yarışmacı, soruyu gördükten sonra sunucu Kenan İmirzalıoğlu'na dönerek, "Ee bunlar Avrupa ülkesi Kenan Bey. Bana şöyle Orta Doğu, Uzak Doğu'dan cevaplar gelmiş olsaydı tamam diyecektim." dedi.

“Kesinlikle İsviçre olamaz!” dedikten sonra cevabın İsviçre çıkması ise bir yandan her kelimesiyle insanları irrite eden, diğer yandan Doğu toplumlarını aşağılayan kadını hayal kırıklığına uğrattı.

Kaynak: Baran Haber
Yorumlar (0)
Namaz Vakti 01 Şubat 2023
İmsak 06:41
Güneş 08:08
Öğle 13:23
İkindi 16:02
Akşam 18:27
Yatsı 19:49
Günün Karikatürü Tümü