Çocuklara eşcinselliği anlatıyordu, Bakanlık tarafından ‘muzır’ görüldü

Kalp Çarpıntısı isimli çizgi-roman kitabı eşcinsel sapkınlığı çocuklara anlattığı gerekçesiyle Resmi Gazete’de ‘muzır ve müstehcen’ ilan edildi.

Hayat 08.09.2021, 09:40
Çocuklara eşcinselliği anlatıyordu, Bakanlık tarafından ‘muzır’ görüldü

Eşcinsellik ve diğer cinsi sapkınlıkların ülkemizde ne kadar rahat yaşandığını bilsek de bazı durumlara devlet göz yumamıyor.

Kalp Çırpıntısı isimli kitap, görsel ve yazılı olarak ahlaksızlığı çocuklara empoze ediyor. Bu sebeple Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı söz konusu kitabı ‘muzır ve müstehcen’ ilan etti.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, "Resmi Gazete'de yayımlanan kararla Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Küçükleri Muzır Neşriyattan Koruma Kurulumuz 'Kalp Çarpıntısı' adlı kitabın çocuklar için zararlı içeriklere sahip olduğuna karar vererek, muzır ve müstehcen ilan etmiştir.

Kurulumuzca 'Kalp Çarpıntısı cilt-1; cilt-2' isimli kitabın Re'sen incelenmesi neticesinde; kitapta yer alan bazı yazıların 18 yaşından küçüklerin maneviyatı üzerinde muzır tesir yapacak nitelikte olduğuna; bu sebeple söz konusu kitabın 1117 sayılı kanunun 3266 sayılı kanunla değişik 4'üncü maddesindeki sınırlamalara tabi olmasına oy birliği ile karar verilmiştir" ifadelerine yer verildi.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 06 Aralık 2022
İmsak 06:36
Güneş 08:07
Öğle 13:00
İkindi 15:22
Akşam 17:43
Yatsı 19:09
Günün Karikatürü Tümü