Faşizm can almaya devam ediyor

İstanbul Bayrampaşa’da oturan Suriyeli mültecilerin evi maskeli bir grup tarafından basıldı. Kapıyı kırarak ellerinde sopa ve kesici aletlerle içeri giren grup 19 yaşındaki Nail'i uykuda iken öldürdü.

Hayat 12.01.2022, 09:30
Faşizm can almaya devam ediyor

Saldırı sırasında odasında uyuyan 19 yaşındaki Nail Alnaif’i göğsünden bıçaklayan grup, apartman girişindeki kameraları da kırdı. Irkçı grubun saldırısına uğrayan Nail Alnaif katledildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan İnsan Hakları Derneği (İHD), şu ifadeleri kullandı:

''Kışkırtılan ırkçılık bu defa da Bayrampaşa’da bir bekar evinde kalan 18 yaşındaki  Suriyeli Naif Elnaif’i yaşamdan kopardı.

Gece saat 02.00 civarında gerçekleşen olayda, silahlı bir grup eve girerek Elnaif’i göğsünden bıçakladı. Yaralanan Elnaif’in yaşamını  yitirdiği olaya dair etkin soruşturma yapılarak olayın aydınlatılması, faillerin tespiti ve cezalandırılması için Cumhuriyet Başsavcılarını göreve çağırıyoruz. 

2022 yılının ilk 10 gününde yaşanan çok sayıda ırkçı saldırı, ırkçılığın vardığı tehlikeli noktayı gözler önüne sermiş olup, ırkçı saldırıların önlemesi konusunda devlet yetkililerini acil önlemler  alınması konusunda uyarıyoruz.

Irkçılığın önlenmesinde güçlü bir toplumsal duyarlılığa da ihtiyaç olduğu görülmekle, herkesi ırkçılıkla mücadeleye çağırıyor, Naif Elnaif’in ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.''

Daha önce de benzer olaylar yaşandı

İzmir’in Güzelbahçe ilçesinde bir fabrikada çalışan Suriye uyruklu üç kişinin, geçtiğimiz 16 Kasım’da gece fabrikadaki ranzalarında uyudukları sırada K.K. isimli katil zanlısı tarafından üzerlerine benzin dökülerek yakılarak katledilmişti.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 08 Şubat 2023
İmsak 06:35
Güneş 08:01
Öğle 13:23
İkindi 16:09
Akşam 18:36
Yatsı 19:56
Günün Karikatürü Tümü