İsmailağa’dan ‘İslamî Oyunlar’ açıklaması: Bu bir garabettir

Başladığı günden itibaren tepkilerin dinmediği İslami Dayanışma Oyunları’na bir eleştiri de İsmailağa’dan geldi. İsmailağa’dan yapılan açıklamada İslam adı altında yapılanların “garabet” olduğu ifade edildi.

Hayat 15.08.2022, 13:29
İsmailağa’dan ‘İslamî Oyunlar’ açıklaması: Bu bir garabettir

Başladığı günden itibaren tepkilerin dinmediği İslami Dayanışma Oyunları’na bir eleştiri de İsmailağa’dan geldi. İsmailağa’dan yapılan açıklamada İslam adı altında yapılanların “garabet” olduğu ifade edildi. Açıklamanın tam metni şu şekilde:

Yeryüzündeki zulmün temel sebebi, Allah Teâlâ’nın ahkâm ve adaletini hâkim kılacak İslâmî nizâmdan yoksunluktur. Bu sebeple, İslâm Birliği her mü’minin esas gayesidir. Bu doğrultuda atılan adımlar ümit verici olmakla beraber, her işte olduğu gibi bu faaliyetlerde de muvaffakiyet ancak şer’î esaslara riayetle mümkün olacaktır.

Bu itibarla, İslâm Birliği Teşkilatının düzenlediği ilmî çalışmaların haricinde çeşitli dallarda icra edilen sportif faaliyetler bu gayenin uzağında kalmış, sporcuların vaziyeti İslâmî ölçülerin dışına taşmış ve dinî ahkâma aykırı bu durumun “islâmî” sıfatıyla icrası bir garabete dönüşmüştür. Milletimizin bu duruma gösterdiği tepki inanıyoruz ki ayni hatanın tekrarlanmaması konusunda farkındalık oluşturacak ve yetkililer gerekeni yapacaktır.

Muhakkak ki Müslümanların İslâm Birliği hususunda ortaya koyduğu güç ve gayret daha dikkatli ve özenli sarf edilmeli, bilhassa tefrikanın giderilebilmesi için gerekli tebliğ ve irşad çalışmalarına öncelik verilmelidir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

İSMAİLAĞA CAMİİ İLİM VE HİZMET VAKFI

Yorumlar (0)
15
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 05 Ekim 2022
İmsak 05:33
Güneş 06:57
Öğle 12:58
İkindi 16:12
Akşam 18:48
Yatsı 20:07
Günün Karikatürü Tümü