Kedi-köpek fetişistleri pitbull saldırısına uğrayan aile hakkında şikayetçi olacak

Hayvanlara sapıkça bir merhamet besleyen, bunun aksine insanlara da merhametsizce davranan kedi-köpek fetişistleri pitbull saldırısına uğrayan aile hakkında şikayetçi olacak.

Hayat 27.12.2021, 12:16
Kedi-köpek fetişistleri pitbull saldırısına uğrayan aile hakkında şikayetçi olacak

Sokakta bir çocuk ölse dönüp bakmayacak bu hayvan fetişistleri, kedi-köpeğe de haddinden fazla sapıkça muamelede bulunuyor. Bir psikoz durumunu yaşayan bu durum gün geçtikçe çığırından çıkıyor. Hayvanlara sapıkça bir merhamet besleyen, bunun aksine insanlara da merhametsizce davranan kedi-köpek fetişistleri pitbull saldırısına uğrayan aile hakkında şikayetçi olacak.

Gaziantep'de 4 yaşındaki Asiye Ateş’in site içerisinde 2 pitbull cinsi köpek tarafından saldırıya uğraması sonrası Sokak Hayvanlarını Koruma ve Yaşatma Derneği (SOHAYKO), saldırıya uğrayan kızın ailesi hakkında şikayetçi olacağını duyurdu.

Gaziantep'te 22 Aralık günü bir sitede apartman görevlisi olarak çalışan Hüseyin Ateş'in kızı Asiye, bahçede oyun oynarken 2 pitbull cinsi köpeğin saldırısına uğradı. Köpeklerin saldırısından güçlükle kurtarılan Asiye Ateş, ağır yaralanarak hastaneye kaldırılmış ve olay tüm ülkede infiale yol açmıştı.

Hadisenin ardından Asiye'nin babası Hüseyin Ateş, yaptığı açıklamayla işinden kovulduğunu ve kaldıkları evin site yönetimine ait olduğunu belirterek taşınacaklarını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise tüm belediye başkanlarına seslenerek "Sahipsiz hayvanları sokaktan alarak hem vatandaşlarımızın güvenliğini sağlayacak hem de bu canları koruyacak adımları süratle atmaları çağrısında bulunuyorum" ifadelerini kullandı.

Hayvan hakları derneğinden tepki çeken hamle

Sokak Hayvanlarını Koruma ve Yaşatma Derneği (SOHAYKO), sosyal medyadan tepki çeken bir paylaşımda bulunarak köpeklerin saldırısına uğrayan aile hakkında şikayetçi olacaklarını ifade etti. Gerekçe olarak da binlerce köpeğin barınaklara toplatılmasına neden olmaları gösterildi.

"Şikayetçi oluyoruz"

Saldırıya uğrayan Asiye ile pitbull cinsi köpeğin bir arada olduğu fotoğrafı da paylaşan dernek, "Gaziantep'de talihsiz kaza sonucu yaralanan kızımızın yeni fotoğrafları ortaya çıktı. Saldırdığı iddia edilen köpeklerle fotoğraflarını annesi babası çekmiş. Asiye kızımızın hayatını tehlikeye atan hem de binlerce masum köpeğin zalimce barınaklara toplatılmasına neden olan Asiye'yi ihmal eden aile ile ilgili Dernek olarak şikayetçi oluyoruz" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 29 Ocak 2023
İmsak 06:43
Güneş 08:11
Öğle 13:22
İkindi 15:59
Akşam 18:23
Yatsı 19:46
Günün Karikatürü Tümü