Squid Game tehlikesi: İngiltere uyardı!

Netflix'in son zamanlarda en popüler dizisi olan Squid Game hakkında İngiltere’de uyarı mesajları yayımlandı.

Hayat 10.10.2021, 22:40
Squid Game tehlikesi: İngiltere uyardı!

Bugünlerde en çok söz edilen dizilerden olan Squid Game hakkında İngiltere, ebeveynlere uyarı mesajları gönderdi. Gönderilen mesajlarda dizinin çocuklar için uygun olmadığı yazıyor.

Borca batmış yüzlerce kişinin para ödülü için çocuk oyunu maskesi altındaki bir dizi hayatta kalma görevinde yarıştığı bu Güney Kore dizisi halihazırda çocukların dizideki görevlerin bazılarını taklit etmesine dair endişeleri olan öğretmenler arasında eleştirilerin hedefi oldu.

Pek çok bölüm yarışmacıların öldürüldüğü veya ciddi şekilde yaralandığı epey şiddetli sahneler içeriyor.

Birleşik Krallık'ın Ilford kasabasındaki John Bramston İlkokulu ebeveynlere diziyi izleyen çocukların sahneleri yeniden canlandırmak açısından oyun alanında birbirlerine ateş ediyormuş gibi yapmalarına dair endişelerini özetleyen bir mesaj gönderdi.

Mesajda şu ifadeler yer alıyor:

Sevgili Ebeveynler/Bakıcılar, Birçok çocuğumuzun Netflix'te Squid Game izlediği dikkatimizi çekti.

Oyun alanında bu oyunun kendi versiyonlarını oynamaya başlayan çocukların sayısının arttığını fark ettik, bu da arkadaşlık grupları içinde çatışmalara neden oluyor.

Bunu izleyen çocuklar ayrıntılı ve gerçekçi şiddet sahnelerine maruz kalıyor ve ne yazık ki çocuklar, oyun alanında MÜSAMAHA GÖSTERİLMEYECEK bu davranışları sergiliyor.

Bu dizinin 15 yaş ve üzerine uygun olarak derecelendirilmesinin bir nedeni olduğunu bilmenizi isterim.

Bu dizi ilkokul çağındaki çocuklar için uygun değil. Bu davranışları taklit eden veya sergileyen her çocuğun, ebeveynleri aranacak ve yaptırım uygulanacaktır.

Lütfen bu dizinin çocuklarınız için tehlikelerinin farkında olun ve olumlu davranışları destekleyin.

Lütfen birbirlerine ateş ediyormuş gibi davranmanın ne uygun ne de kabul edilebilir olduğunu da açıkça paylaşın. Lütfen çocuklarınızı güvende tutmamız için bize destek olun.

Çeviri: Independent

Yorumlar (0)
16
açık
Namaz Vakti 05 Ekim 2022
İmsak 05:33
Güneş 06:57
Öğle 12:58
İkindi 16:12
Akşam 18:48
Yatsı 20:07
Günün Karikatürü Tümü