Stonewall örgütünün amacı cinsiyetsizleştirme

Merkezi İngiltere’de olan ve küresel güç haline gelen Stonewall örgütü, LGBT’nin organizatörlüğünü yapıyor. Amaçları ise toplumu cinsiyetsizleştirmek.

Hayat 04.07.2021, 18:02 04.07.2021, 16:52
Stonewall örgütünün amacı cinsiyetsizleştirme

Haber7 yazarı Taha Dağlı, "LGBT meselesinin nereye doğru gittiğinin farkında mısınız?" başlıklı köşe yazısında, son dönemlerde artan "eşcinsel" propagandasının tehlikelerine değindi.

Dağlı, LGBT'nin Stonewall adlı örgüt tarafından nasıl korunduğunu yazarken, bu yapılanmanın devletleri ve şirketleri nasıl esir aldığını anlattı.

LGBT’nin küresel bir güç haline geldiğini aktaran Dağlı’nın yazısı:

LGBT’nin T’si çıkarılıyor, anne-baba gibi kavramlar ortadan kaldırılıyor. Bunlar LGBT’yi başımıza bela eden örgütün dayatmalarından birkaçı. LGBT ile PKK ortak hareket ediyor ama inanın o bile hedef saptırma. PKK ile kendimiz baş edebiliyoruz fakat LGBT işi öyle bir noktaya götürüyor ki, zamanında önlem alınmazsa, vakti geldiğinde asla baş edemeyeceğimiz bir hale evrilecek. İşte İngiliz basınına sızan raporlarda söz edilen LGBT gerçeği.

LGBT’yi küresel bir düzenek haline getiren olayın miladı 28 Haziran 1969’du.

ABD’de Stonewall adlı eşcinsellerin gittiği bir gece kulübüne polis baskını yapıldı.

O baskının ardından eşcinsel hareket direnişe geçti. ABD’de polis baskınına uğrayan gece kulübü Stonewall adıyla bir örgüt kuruldu.

O örgütün merkezi İngiltere oldu. Bugün LGBT’ye dair olup biten her şeyin organizatörü o örgüt. Stonewall örgütü zaman içerisinde büyüdü. Küresel bir güç haline geldi.

Öyle ki, her yıl, dünya genelinde şirketler hakkında raporlar hazırlıyor.

Hangi şirketin kaç LGBT çalışanı var, buna göre karneler oluşturuyor.

Stonewall’un dünya genelindeki işyeri endeksinde ilk 100 listeleri hazırlanıyor.

Bir nevi derecelendirme unsuru olan bu listeye girebilmek için küresel şirketler adeta birbirleriyle yarışıyor.

Ama artık o listede üst sıralarda yer alabilmek için yüzlerce LGBT’li çalışanınız da olsa yeterli gelmiyor.

Çünkü Stonewall, dünyaca ünlü şirketlere ve hatta devlet kurumlarına LGBT konusunda farklı dayatmalarda bulunuyor.

Times gazetesinde bir rapor yayınlandı.

O rapora göre Stonewall örgütü, LGBT’li çalıştıran şirket ve devlet kurumlarına, kendi politikalarını uygulatma konusunda baskı yapıyor.

Mesela örgüt diyor ki, “senin şu kadar LGBT çalışanının olması kafi değil, bunun yanı sıra cinsiyet meselesini komple kaldıracaksın.” Peki nasıl olacak bu? Şirket patronları veya devlet kurumları, bünyesinde anne, baba, hamilelik gibi kavramları tasfiye edecek. Örneğin trans bir çalışanınız mı var, erkekken kadın olmuş veya tam tersi, işte ona cinsiyet sorulmayacak, annelik, babalık gibi cinsiyet çağrıştıran kavramlar ortadan kaldırılacak, tek cinsiyet modeli üzerine yeni bir yapılandırma oluşturulacak.

Bunun dışında mesela İskoçya hükümetine baskı yapılıyor. Çünkü Britanya’da cinsiyet tanımı zorunluluğu var. Stonewall örgütü bu kanunu değiştirmek istiyor. Bu nedenle İskoçya hükümeti devlet kurumlarında ne kadar LGBT’li çalıştırırsa çalıştırsın, Stonewall’un endeksinde istediği üst sıralara giremiyor. Zira örgüt, İskoç hükümetinden, cinsiyet tanımlamasını zorunlu kılan kanunun değiştirilmesini şart koşuyor. Dahası var. LGBT, lesbiyen, gay, biseksüel ve trans demek.

Translar, öyle ya da böyle bir cinsiyet sahibiler. Erkekken kadın olmuş veya kadınken erkek olmuş.

Yazının devamı için TIKLA

Yorumlar (0)
17
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 06 Ekim 2022
İmsak 05:34
Güneş 06:58
Öğle 12:57
İkindi 16:10
Akşam 18:46
Yatsı 20:05
Günün Karikatürü Tümü