Yazarımız ‘Çakal Carlos’ üçüncü kez müebbet hapis cezası aldı

Dergimizin yazarlarından dünyaca ünlü mücahid Çakal Carlos (Salim Muhammed), Siyonist güdümlü Fransız yargısı tarafından üçüncü kez müebbet cezasına çarptırıldı.

Hayat 25.09.2021, 19:51
Yazarımız ‘Çakal Carlos’ üçüncü kez müebbet hapis cezası aldı

'Çakal Carlos' açtığı temyiz davasını kaybetti. Fransız yargısı Carlos’u üçüncü kez müebbet hapis cezasına çarptırdı.

Venezüellalı mücahidin üç ayrı müebbet cezası bulunuyor. Carlos bu mahkeme hakkında, “absürt bir temyiz duruşması” demişti.

Filistin davasını desteklemek için çeşitli eylemler gerçekleştiren Carlos, 2017 yılında cinayetten suçlu bulunarak ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. Ancak 2019'da Fransa'da Yargıtay, Carlos'un cezasını yeniden gözden geçirmek için davayı mahkemeye geri gönderdi. Yargıtay, aynı suçtan iki kez mahkûm edilmesi anlamına geldiği için Carlos'un hem el bombası taşımaktan hem de kullanmaktan mahkûm edilmemesi gerektiğini söylemişti.

Carlos kimdir?

İlk ismi Ilich Ramirez Sanchez olan “Çakal Carlos” lakablı yazarımız, Müslüman olduktan sonra Salim Muhammed ismini almıştı. Siyonistlere ve emperyalistlere karşı dünyanın her yerinde sansasyonel eylemler gerçekleştiren “Çakal Carlos”, Sudan'da hainlerin kendisini 50 milyon dolar karşılığında satması sebebiyle yakalandığı 1994 yılından bu yana Fransa'da cezaevinde bulunuyor.

Yorumlar (1)
Muhammet Raşit Arslan 1 yıl önce
Kaç mücahide azim kaynağı olduğun bilinmez.Hapishanede ölümsüzleşen mücahit.Benim torunlarım dahi seni tanıyacak.Allah sabrını artırsın.Gayret ve tekil mücadelenin timsali.
16
açık
Namaz Vakti 05 Ekim 2022
İmsak 05:33
Güneş 06:57
Öğle 12:58
İkindi 16:12
Akşam 18:48
Yatsı 20:07
Günün Karikatürü Tümü