ADD Mahmut Efendi Hazretleri’nin cenazesini mahkemeye taşıyor

Mahmut Efendi Hazretleri’nin cenazesini mahkemeye taşıyacağını duyuran ADD’ye hatırlatalım; Mahmut Efendi Hazretlerinin cenazesinde de görüldüğü gibi, bu topraklar şeyhler, dervişler, müritler, mensuplar memleketidir. Bu topraklar Müslüman Anadolu’nundur; Batıcı laiklerin değil. Ayrıca iktidarın acilen bu hadsizlere devrim kanunlarını ortadan kaldırarak cevap vermesi gerekmektedir.

Hukuk 28.06.2022, 12:25 28.06.2022, 12:34
ADD Mahmut Efendi Hazretleri’nin cenazesini mahkemeye taşıyor

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) 24 Haziran'da gerçekleştirilen Mahmut Efendi Hazretleri’nin cenazesini yargıya taşıyacağını açıkladı. Açıklamada, anayasanın laiklik ilkesinin açıkça çiğnendiği belirtildi. Anayasanın ihlal edildiğinin vurgulandığı açıklamada, cumhuriyet kurumlarının cenaze törenine tepki göstermemesi eleştirildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"O cenaze töreninde; Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nın 2. maddesinde belirtilen devletimizin temel niteliklerinden Laiklik ilkesinin, hazır bulunan ve ‘Anayasaya, hukukun üstünlüğüne, demokrasiye, Atatürk ilke ve inkılaplarına ve laik Cumhuriyet ilkesine bağlı kalacağına’ namusu ve şerefi üzerine ant içmiş olan Cumhurbaşkanı, bazı parti genel başkanları, bakanlar, iktidar ve muhalefet milletvekilleri ile Diyanet İşleri Başkanı ve diğer devlet memurları tarafından alenen yok sayıldığını büyük üzüntü ile gördük.

O cenaze töreninde; Anayasamızın 174’ncü maddesi ile korunan 30 Kasım 1925 tarih ve 677 sayılı devrim yasası ile yasaklanmış Nakşibendi tarikatının Halidi Bağdadi kolundan İsmailağa Cemaati adlı gerici bir yapılanmanın ölen şeyhi yerine yenisinin atanmasına sessiz kalarak zımnen onaylayan devlet görevlilerinin, milyonlarca yurttaşımızın gözleri önünde Anayasamızı ihlâl ettiklerine tanık olduk.

Atatürkçü Düşünce Derneği; Atatürk’ün ‘Efendiler ve ey millet iyi biliniz ki; Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, mensuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır.’ sözleri, Anayasamız’ın her kurum ve kişiyi bağlayan hükümleri ve her yurttaşın uymak zorunda olduğu yasalarımız doğrultusunda, Gençliğe Hitabe’den aldığı görevle bu ve benzeri Laik Cumhuriyet ve Hukuk Devleti karşıtı söylem ve eylemlere karşı bütün gücüyle mücadele edeceğini ve o cenaze töreni ile ilgili olarak yasal yollara başvuracağını kamuoyuna saygı ile duyurur."

Acilen devrim kanunları kaldırılmalı

ADD’nin bu haberi, şu an iktidarda bulunan kimseleri silkelemeli ve acilen devrim kanunları ortadan kaldırılmalıdır.

İslam dünyasını ayakta tutan Hilafet kaldırılmış, İslam dini devletin dini olmaktan çıkarılmış, Şeriye ve Evkaf Bakanlığı, Şeyhülislamlık, şeri mahkemeler ve fetva usulü kaldırılmış, Tevhid-i Tedrisat Kanunu ile Müslüman zihinler kirletilmiş, laiklik ilkeleri zorla dayatılmıştır. Haliyle bu kanunlar yürürlükte olduğu müddetçe, ADD gibi azılı İslam düşmanları kin ve nefretlerini kusmaya devam edeceklerdir. Azgın azınlığı susturmanın yolu, devrim kanunlarını ortadan kaldırmaktan geçiyor.

Ayrıca Mahmut Efendi Hazretlerinin cenazesinde de görüldüğü gibi, bu toprakların asıl sahipleri, şeyhler, veliler, dervişler, Müslüman Anadolu’dur; Batıcı laikler, azgın azınlık değil.

Yorumlar (0)
29
az bulutlu
Namaz Vakti 14 Ağustos 2022
İmsak 04:28
Güneş 06:05
Öğle 13:14
İkindi 17:04
Akşam 20:12
Yatsı 21:43
Günün Karikatürü Tümü