İslami değerlerin alaya alındığı “İnek Bayramı” hakkında adli ve idari inceleme başlatıldı

Ankara Üniversitesi Rektörlüğü, Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde İslami değerlerin aşağılandığı “İnek Bayramı” hakkında adli ve idari inceleme başlatıldı.

Hukuk 16.05.2022, 09:33 16.05.2022, 09:44
İslami değerlerin alaya alındığı “İnek Bayramı” hakkında adli ve idari inceleme başlatıldı

Ankara Üniversitesi Rektörlüğü, Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde İslami değerlerin aşağılandığı “İnek Bayramı” hakkında adli ve idari inceleme başlatıldı.

Konferans salonunda düzenlenen etkinlikte cübbe ve sarıkla kürsüye gelen bir öğrenci İslami değerlerle dalga geçer bir üslupla bir tipleme canlandırmaya ve 'İnek Duası' okumaya başladı.

“Ben bir imamım.” diye bağırmaya başlayan ve salonda kahkaha ve alkışlarla karşılanan tiplemeyi yapan öğrencilere salonda bulunan öğrencilerden bazıları tepki gösterdi.

Bütük bir uğultu ve itişme yaşanan o anlara ilişkin görüntülerin sosyal medyada da yayılması ile tepki çığ gibi büyüdü.

Görüntülerin ardından okul yönetimi harekete geçti.

Ankara Üniversitesi Rektörlüğü, sosyal medya hesabından dün yaptığı açıklamada, bir öğrencinin imam kılığında yaptığı İnek Duası’yla ilgili hem disiplin hem de adli inceleme başlatıldığını bildirdi.

Rektörlükten yapılan açıklamada, "Perşembe günü (12/05/2022) Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde düzenlenen etkinlik esnasında fakültemiz ve üniversitemiz ilkeleri ile bağdaşmayan ve asla tasvip edilemeyecek olay ile ilgili olarak hem disiplin hem de adli inceleme başlatılmış olup, sonucu kamuoyu ile paylaşılacaktır." denildi.

Acilen okuldan def edilmeliler

Mizahları bel altı ve İslam’a hakaretten öteye gitmeyen ahlaksız ve seviyesiz öğrencilerin bir an evvel okuldan uzaklaştırılmaları gerekmektedir. Hiçbir kural tanımayan ve İslam’a ve kültüre saygısı olmayan bu güruhun eğitim alıp da bu topraklara fayda sağlayacağını sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Ahlaki seviyeleri bu kadar düşük olan bu öğrencilerin topluma bırakın faydasını bilakis zararları var. Acilen def edilmeleri ülkenin yararınadır.

BirGün ve türevleri ahlaksızlara sahip çıktı

BirGün ve türevleri olan Batıcı Kemalistler, İslami değerleri alaya alan bu “bayram”a ve ahlaksız öğrencilere sahip çıktı. Soruşturmanın Ak Parti’nin üniversitelerin içini boşaltma hamlesi olduğunu iddia etti. Müslümanlar olarak böyle ahlaksızların def edilmesi konusunda her türlü destek, eylem, etkinlikte olmaları gerektiğini de bir kere daha hatırlatalım.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 31 Ocak 2023
İmsak 06:42
Güneş 08:09
Öğle 13:22
İkindi 16:01
Akşam 18:26
Yatsı 19:48
Günün Karikatürü Tümü