Kadir Mısıroğlu’na "şerefsiz" diyen Meral Akşener’e suç duyurusu

Kadir Mısıroğlu, Zübeyde Hanım ile ilgili yayınlanan belgenin sahte olduğunu 2012 senesinde söylediği halde, görmezden gelerek Mısıroğlu’na “şerefsiz” diyen Meral Akşener’e suç duyurusunda bulunuldu.

Hukuk 26.09.2022, 15:20 26.09.2022, 15:35
Kadir Mısıroğlu’na "şerefsiz" diyen Meral Akşener’e suç duyurusu

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Zübeyde Hanım ile ilgili yayınlanan evrakın sahte olduğunu açıklayan Kadir Mısıroğlu'nu hedef almıştı.

Kadir Mısıroğlu, Zübeyde Hanım ile ilgili yayınlanan belgenin sahte olduğunu 2012 senesinde söylediği halde, görmezden gelerek Mısıroğlu’na “şerefsiz” demişti.

"Kişinin Hatırasına Hakaret" (130/1) suçunu işleyen Meral Akşener’e suç duyurusunda bulunuldu.

Akşener ne demişti

Meral Akşener, Mersin'i Kalkındırma ve Dayanışma Derneğince Yenişehir Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Ben Kadınım Umudun Adıyım" programında, "Ben Meral Akşener; İzmit'in Gündoğdu Köyü'nden çıkmış bir ailenin kızıyım. Atatürk'ün anasının adını taşıyan Zübeyde Hanım Şehit Aileleri Derneği'nin uzun yıllar başkanlığını yaptım, yöneticiliğini yaptım. Atatürk'ün o mübarek anasının genelevde çalıştığını söyleyen bir şerefsize gereğini yapamadım. Özür diliyorum. Sarayda ağırlandı o şerefsiz, sarayda ağırlandı o ahlaksız. Gereğini yapamadım özür dilerim, özür. Onun için Emine Bulut'un acısı devam ediyor. Onun için Özgecan'ın acısı devam ediyor. Onun için Bergenler'in öldürülmesi devam ediyor. Şimdi bu ağır yükler biz kadınlarınsa eğer o zaman o yükleri taşıyan bu bedenler elbette gereken gücü elde etmeliler" demişti.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 02 Aralık 2022
İmsak 06:32
Güneş 08:03
Öğle 12:58
İkindi 15:22
Akşam 17:43
Yatsı 19:09
Günün Karikatürü Tümü