Sapık İlahiyatçı İsrafil Balcı: İstanbul’un fethi ile ilgili hadis uydurmadır

Kudüs’ün ilk kıble olmadığını ve Mirac’ın ise hiç gerçekleşmediğini söyleyen sapık İlahiyatçı İsrafil Balcı, İstanbul’un fethi ile ilgili hadisin uydurma olduğunu söyledi.

İlim 30.05.2022, 10:36 30.05.2022, 10:44
Sapık İlahiyatçı İsrafil Balcı: İstanbul’un fethi ile ilgili hadis uydurmadır

Bünyesinde Mustafa İslamoğlu, Mehmet Okuyan, Emre Dorman, Caner Taslaman gibi sapık hocaları barındıran Dini Cevaplar Twitter hesabı, Müslümanların itikadını bozmaya devam ediyor.

Kudüs’ün ilk kıble olmadığını ve Mirac’ın ise hiç gerçekleşmediğini söyleyen sapık İlahiyatçı İsrafil Balcı, Dini Cevaplar sosyal medya hesabında İstanbul’un fethi hadisinin uydurma olduğunu söyledi.

"İstanbul (Konstantiniyye) muhakkak fethedilecektir. Onu fetheden emîr ne güzel emirdir. Onu fetheden ordu ne güzel ordudur." hadis-i şerif için Balcı, “Böyle bir hadis kesinlikle ama kesinlikle sahih değildir. Sonradan üretilmiştir. Bu hadis Bişr El- Has’ami adında birisinden zikredilir. İstanbul’un fethi hadisi uydurmadır. Osmanlı kaynaklarında yoktur ve Fatih hiç kullanmamıştır.” dedi.

Sır idrakinden nasipsiz bu sapıklara bu hadisi şerifin durumunu söyleyelim: Bu hadis birçok hadis kaynağında geçmiştir. Ulema bu hadisin hasen olduğunu söylemiştir. Zayıf ve uydurma değildir.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 29 Ocak 2023
İmsak 06:43
Güneş 08:11
Öğle 13:22
İkindi 15:59
Akşam 18:23
Yatsı 19:46
Günün Karikatürü Tümü