Sapık İlahiyatçı İsrafil Balcı: İstanbul’un fethi ile ilgili hadis uydurmadır

Kudüs’ün ilk kıble olmadığını ve Mirac’ın ise hiç gerçekleşmediğini söyleyen sapık İlahiyatçı İsrafil Balcı, İstanbul’un fethi ile ilgili hadisin uydurma olduğunu söyledi.

İlim 30.05.2022, 10:36 30.05.2022, 10:44
Sapık İlahiyatçı İsrafil Balcı: İstanbul’un fethi ile ilgili hadis uydurmadır

Bünyesinde Mustafa İslamoğlu, Mehmet Okuyan, Emre Dorman, Caner Taslaman gibi sapık hocaları barındıran Dini Cevaplar Twitter hesabı, Müslümanların itikadını bozmaya devam ediyor.

Kudüs’ün ilk kıble olmadığını ve Mirac’ın ise hiç gerçekleşmediğini söyleyen sapık İlahiyatçı İsrafil Balcı, Dini Cevaplar sosyal medya hesabında İstanbul’un fethi hadisinin uydurma olduğunu söyledi.

"İstanbul (Konstantiniyye) muhakkak fethedilecektir. Onu fetheden emîr ne güzel emirdir. Onu fetheden ordu ne güzel ordudur." hadis-i şerif için Balcı, “Böyle bir hadis kesinlikle ama kesinlikle sahih değildir. Sonradan üretilmiştir. Bu hadis Bişr El- Has’ami adında birisinden zikredilir. İstanbul’un fethi hadisi uydurmadır. Osmanlı kaynaklarında yoktur ve Fatih hiç kullanmamıştır.” dedi.

Sır idrakinden nasipsiz bu sapıklara bu hadisi şerifin durumunu söyleyelim: Bu hadis birçok hadis kaynağında geçmiştir. Ulema bu hadisin hasen olduğunu söylemiştir. Zayıf ve uydurma değildir.

Yorumlar (0)
22
açık
Namaz Vakti 26 Eylül 2022
İmsak 05:23
Güneş 06:48
Öğle 13:01
İkindi 16:22
Akşam 19:03
Yatsı 20:22
Günün Karikatürü Tümü