El Kaide'den Kudüs İçin Cihad Çağrısı!

El Kaide merkez komutanlığı 7 Aralık Perşembe günü Trump'ın Kudüs kararıyla ilgili bir açıklama yayınladı.

İslam Alemi 09.12.2017, 13:13 09.12.2017, 17:34
El Kaide'den Kudüs İçin Cihad Çağrısı!

El Kaide Merkez Komutanlığı imzasıyla sosyal medya ağları üzerinden servis edilen yeni bir yazılı açıklamada, ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasına ilişkin karar sert bir dille eleştirildi.

Açıklamanın girişinde El Kaide'nin eski lideri Usame Bin Ladin'in, "Allah'a yemin ederim, Amerika ve Amerika'da yaşayanlar, bizler Filistin'de barış içinde yaşayana kadar güvenliği hayal dahi edemeyecekler" sözleri yer aldı. 

Açıklamada ABD'nin İslam'a karşı bir savaş yürüttüğüne değinildi:  "Bu sözler ümmetin tarihindeki önemli bir merhaleyi açan şehidinin yeminindendir; ki bu merhalede İslam'a ve Müslümanlara karşı yürütülen, kutsalların çiğnendiği, servetlerinin yağmalandığı, Siyonistlerin, Arap ve diğer doğulu zalim yöneticilerin desteklendiği büyük savaşa yön veren uluslararası kafirlerin başının Amerika olduğu gün gibi ortaya çıkmıştır. Her geçen gün yaşanan gelişmeler bu hakikate olan inancımızı daha da arttırmaktadır.​"

Açıklamada öne çıkan diğer yerler ise şöyle: "Kudüs'ün, Siyonist varlığın başkenti olarak tanınması, Haçlı savaşçısı Trump tarafından Müslümanların kutsallarına karşı bariz bir saldırganlıktır. Müslüman ümmet için böylesi yüksek voltajlı bir şok, belki de uykudan uyanmaya sebep olabilir. Eğer hemen harekete geçmezsek bu saldırganlığı izleyen, Müslüman ümmet olarak varlığımızı tehdit eden ve Müslüman dünyamızı Siyonist Haçlı Seferi İttifakı'na, Şii Rafizilere ve mürtedlere ve de doğunun Arap ve müttefik diğer zalim yöneticilerine tamamen boyun eğdiren başka kararlar, konferanslar, anlaşmalar çok geçmeden kendini gösterecek, terörizm ve aşırıcılıkla mücadele adı altında, kitlelerimiz dini kimlik ve inançlarından tamamen koparılacaktır."

"Çağın Firavun'u Amerikan saldırganlığına ve küstahlığına karşı en kesin ve en kısa yol, Siyonist-Haçlı müttefikleri her yerdeki hayati çıkarlarını hedef alarak Allah yolunda cihat etmektir. Bu basit bir denklemdir;  bizi öldürdüğünüz gibi, öldürülürsünüz; bizi bombaladığınız gibi, siz de bombalanacaksınız ve suçlu olan ise düşmanlığı başlatan taraftır. İslam ümmeti artık kukla rejimlerin, özellikle de Suud Ailesi'nin teslimiyetçi tutumları olmadan, Siyonist-Haçlı ittifakının, Müslümanları böylesine ağır bir şekilde aşağılamak için cesaretini hiçbir zaman toplayamayacağını fark etmelidir. Her şeyden önce Siyonist-Haçlı ittifakı, kendi işbirlikçileri olan sözde Arap ve Müslüman ordularının ümmetin üzerinde tam bir hegemonya kurdukları ve tüm duygu-hevesleri demir yumruklarla söndürdüklerinden emin olmasalar, Müslümanlara asla meydan okuyamazlardı."

"Saflarınızı birleştirin, çabalarınızı koordine edin, anlaşmazlıklarınızı unutun, Rabbinize tövbe edin ve günahlarınız için bağışlanma dileyin. Cephede olanlar savaşa devam etmeli ve şunu vurgulamalı; burada başlıyoruz ve Aksa'da buluşacağız. Her köşeden aleyhinize toplanan yabancı güçlere karşı bir mühlet bırakmadan bir savaş ilan edin. Çabalarınızı küffarın aleyhine odaklandırın. Onu başını kaldıramayacak dertlere duçar edin. Taarruzlarınızı küffarın başı kendi sonunun geldiğini anlayarak saldırganlığından vaz geçinceye kadar arttırın, yoğunlaştırın. Zira zafer bazen yalnızca bir saat sabır demektir."

"Müslüman akademisyenler ve İslam davetçileri. Allah rızası için sağlam bir duruş sergileyin. Öyle bir duruş ki, dindarlara onur getirecek, tevhid bayrağını yükselterek aşağılayıcı inançsızlığın bayrağını indirip kaldıran bir duruş."

Yorumlar (0)
14
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 24 Ekim 2021
İmsak 05:53
Güneş 07:18
Öğle 12:53
İkindi 15:49
Akşam 18:18
Yatsı 19:38
Günün Karikatürü Tümü