Sisi ile Mahmud Abbas görüştü

Darbe ile başa gelen Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi ve Filistinli mevkidaşı Mahmud Abbas, "barış süreci"ni canlandırmak için Ürdün'ün katılımıyla ikili veya üçlü düzeylerde yoğun istişare ve koordinasyonun sürdürülmesi konusunda anlaştı.

İslam Alemi 12.01.2022, 18:24 12.01.2022, 18:40
Sisi ile Mahmud Abbas görüştü

Darbe ile başa gelen Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi ve Filistinli mevkidaşı Mahmud Abbas, barış sürecini canlandırmak için Ürdün'ün katılımıyla ikili veya üçlü düzeylerde yoğun istişare ve koordinasyonun sürdürülmesi konusunda anlaştı.

Şarkul Avsat’ın haberine göre, Cumhurbaşkanı Sisi salı günü, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas’ı ve beraberindeki heyeti, Sina'nın güneyinde bulunan Şarm el-Şeyh şehrindeki Mısır Genel İstihbarat Servisi (GID) Başkanı General Abbas Kamil’in ofisinde karşıladı.

Mısır Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü, Sisi'nin Mısır’ın, barış müzakerelerinin yeniden başlamasına olanak sağlayacak siyasi bir yol bulmak üzere Filistin davasının çözümünü destekleyen tutumunun, uluslararası meşruiyete uygun olarak Filistin’deki istikrarın ve onun uluslararası ve bölgesel diplomasideki varlığının desteklenmesi konusundaki kararlığını sürdürdüğünü mevkidaşı Abbas’a ilettiğini söyledi.

Abbas dün yaptığı açıklamada, Filistin davasını destekleme ve Filistin halkının karşı karşıya olduğu çeşitli zorluklarla yüzleşmesine katkıda bulunma konusunda Mısır Cumhurbaşkanı es-Sisi'nin liderliğindeki "samimi çabalara" memnuniyetini dile getirdi. 

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 08 Şubat 2023
İmsak 06:35
Güneş 08:01
Öğle 13:23
İkindi 16:09
Akşam 18:36
Yatsı 19:56
Günün Karikatürü Tümü