Suudi Arabistan Umman’da bir sanayi bölgesi kurmak istiyor

Umman’ın Arap ve yabancı yatırımcıları çekerek ekonomisini güçlendirmeye çalıştığı bir dönemde, Suudi Arabistan ve Umman’dan yetkililer ülkedeki mevcut yatırım fırsatlarını görüştü.

İslam Alemi 24.06.2021, 21:59
Suudi Arabistan Umman’da bir sanayi bölgesi kurmak istiyor

Suudi Arabistan resmi haber ajansı SPA’ya göre, Ekonomik Şehirler ve Özel Bölgeler Kurumu (ECZA) Genel Sekreteri Nebil Hoca, dün Riyad’da Umman Ticaret, Sanayi ve Yatırım Teşvik Bakanlığı Müsteşarı Asila Al-Samsamiya ve beraberindeki heyet ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Söz konusu görüşmede, Suudi Arabistan’ın Umman’da bir sanayi bölgesi kurma planı tartışıldı.

Bu ayın başlarında yatırım fırsatlarını görüşmek üzere bir araya gelen Suudi ve Ummanlı yetkililer, dün yapılan görüşmede iki ülke arasındaki özel ekonomik bölgelerde işbirliği ve entegrasyon fırsatlarını ele aldı.

ECZA Genel Sekreteri Nebil Hoca, Umman heyeti ile yapılan görüşmenin, özel ekonomik bölgeler alanında kardeş ülkelerle uluslararası işbirliğini güçlendirme, stratejik ortaklıklar kurma ve bunları entegre etme arayışı çerçevesinde gerçekleştiğini vurguladı.

Diğer yandan ekonomisini çeşitlendirmeye çalışan Umman, yatırımları çekmek için yabancılara uzun süreli ikamet izni verdiğini duyurdu.

Yorumlar (0)
33
açık
Namaz Vakti 28 Temmuz 2021
İmsak 04:01
Güneş 05:48
Öğle 13:16
İkindi 17:11
Akşam 20:33
Yatsı 22:13
Günün Karikatürü Tümü