Taliban: Dünya ile ilişkimiz İslam hukukuna göredir, aksi kabul edilebilir değil

Taliban lideri Ahundzade'nin bir ziyareti esnasında yaptığı konuşmada, "Dünya ile olan ilişkimiz ve etkileşimimiz İslam dinine ve şeriat hukukuna göre şekillenmektedir. Bunların haricinde hiçbir şey bizim için kabul edilebilir değildir." ifadelerini kullandığı belirtildi.

İslam Alemi 11.01.2023, 15:33
Taliban: Dünya ile ilişkimiz İslam hukukuna göredir, aksi kabul edilebilir değil

Taliban lideri Hibetullah Ahundzade, Kandahar 205'nci El Bedr Kolordusunu ziyaret etti.

Afganistan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada Ahundzade'nin dün yaptığı söz konusu ziyarette El Bedr Kolordusu komutanları, yetkilileri ve diğer personelleriyle görüşmelerde bulunduğu belirtildi.

Taliban lideri Ahundzade'nin ziyareti esnasında yaptığı konuşmada, "Dünya ile olan ilişkimiz ve etkileşimimiz İslam dinine ve şeriat hukukuna göre şekillenmektedir. Bunların haricinde hiçbir şey bizim için kabul edilebilir değildir." ifadelerini kullandığı belirtildi.

Hibetullah Ahundzade, kolordu yetkili ve personellerine seslendiği konuşmasında, işleri şeriat hukukuna göre ortaya koyarak ve askeri görevleri en iyi şekilde yaparak kendilerini donatmaları gerektiğini söyledi.

Ahundzade ayrıca Afgan halkı ve ordu güçleri için iyi dilek temennilerinde bulunurken, her türlü şartta hem halkın hem de ordunun yanında olacaklarını vurguladı.

Kaynak: Mepa News
Yorumlar (0)
Namaz Vakti 07 Şubat 2023
İmsak 06:36
Güneş 08:02
Öğle 13:23
İkindi 16:08
Akşam 18:34
Yatsı 19:55
Günün Karikatürü Tümü