"Bir Şiir Bir Hayat/Zindandan Mehmed'e Mektup" sergisi ziyaretçilerini ağırlıyor

"Bir Şiir Bir Hayat/Zindandan Mehmed'e Mektup" sergisi AKM'de ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. Son teknoloji ile harmanlanmış hem dijital hem interaktif sergi 26 Mayıs'a kadar devam edecek.

Kültür - Sanat 24.05.2022, 13:23 24.05.2022, 13:43
"Bir Şiir Bir Hayat/Zindandan Mehmed'e Mektup" sergisi ziyaretçilerini ağırlıyor

Necip Fazıl Kısakürek Kültür ve Araştırma Vakfı'nın başlattığı sergi serilerinden ikincisi olan "Bir Şiir Bir Hayat/Zindandan Mehmed'e Mektup" sergisi AKM'de ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor.

Necip Fazıl Kısakürek Kültür ve Araştırma Vakfı tarafından hazırlanan, Şeyma Kısakürek Sönmezocak'ın küratörlüğünü üstlendiği ve son teknoloji ile harmanlanmış hem dijital hem interaktif sergi 26 Mayıs'a kadar devam edecek.

Üstad Necip Fazıl'ın Toptaşı Cezaevi'nde yazdığı "Zindandan Mehmed'e Mektup" şiiri, Necip Fazıl'ın hayatın akışından koparılmasını, onun ve ailesinin ıstırabını yansıtan şiiri 5 duyusuna hitap edebilecek şekilde tasarlanıp sergide yerini aldı.

Türk Kültür hayatına yeni bir soluk kazandırma gayesi ile başlanan bu interaktif sergi serilerinde, ziyaretçilerin hapishane atmosferini Necip Fazıl gözünden yaşayabilmeleri amaçlandı. Ziyaretçiler hapishane atmosferini neredeyse birebir yaşıyor.

Sergide Üstadın Osmanlıca yazdığı eseri, elbisesi, bastonu ve fotoğrafları yer alıyor.

Ayrıca sergiyi ziyaret edenlere Üstadın Cinnet Mustatili kitabı hediye ediliyor.

Baran Haber

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 29 Ocak 2023
İmsak 06:43
Güneş 08:11
Öğle 13:22
İkindi 15:59
Akşam 18:23
Yatsı 19:46
Günün Karikatürü Tümü