En güzel sonbahar resimleri: Ünlü ressamların çizdikleri

Kış aylarının habercisi, hüznün mevsimi sonbahar denilince akla sararmış, kurumuş yapraklar ve harika doğa manzaraları gelir. Bu içerikte dünyaca ünlü ressamlar tarafından çizilmiş en güzel sonbahar resimlerini bir araya getirdik.

Kültür - Sanat 14.09.2021, 09:45 14.09.2021, 09:15
En güzel sonbahar resimleri: Ünlü ressamların çizdikleri

Kış aylarının habercisi, hüznün mevsimi sonbahar denilince akla sararmış, kurumuş yapraklar ve harika doğa manzaraları gelir. Bu içerikte dünyaca ünlü ressamlar tarafından çizilmiş en güzel sonbahar resimlerini bir araya getirdik. İşte en güzel sonbahar resimleri:

Sonbaharda Ormanlık Bir Yol

Daha çok manzara resimleriyle bilinen Danimarkalı ressam Hans Andersen Brendekilde, yirminci yüzyılın başlarında bu eseri çizer:

Sonbahar Günü

Rusya’da peysaj ressamları arasındaki en bilinen isimlerden olan Isaac Levitan, sonbaharın şiirsel ve hüzün yanını anlatan bu eseri oldukça etkileyici:

Hudson Nehri Üzerinde Sonbahar

Bu sefer de ABD’li ünlü peysaj ressamı Jasper Francis Cropsey’in eserine bakacağız. Bu eser diğer sonbahar resimlerine nazaran daha ışıklı ve iç açıcı:

Sonbahar Pişmanlıkları

Memurluktan ressamlığa geçerek kendini keşfeden John Atkinson Grimshaw, bu etkili tablosunda adı üstünde pişmanlıklar yaşayan bir kadın tasviri görüyoruz. Kim bilir belki de bir aşkın pişmanlığıydı:

Düşmüş Yapraklar

Genellikle kraliyet ailesinin ve burjuva sınıfının resimleri çizen Macar ressam Philip Alexius de László, manzara resimleri de yapmıştır. Bu eseri ise aşık olduğu kadınla görüşmesinin yasaklanması döneminde çizer. Bu sebepledir ki eser adeta hüzne boğulmuştur:

Yorumlar (1)
Mehmet ali 1 yıl önce
Cok az fotograf var?
18
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 06 Ekim 2022
İmsak 05:34
Güneş 06:58
Öğle 12:57
İkindi 16:10
Akşam 18:46
Yatsı 20:05
Günün Karikatürü Tümü