Fetullah Gülen’in şeyhine TRT Belgesel’den güzelleme

TRT Belgesel, yayınladığı “Diyar-ı Pakistan - Lahor” isimli belgeselde Müslümanlara zulmeden, tüm dinleri birleştirmeye çalışan, Fetullah Gülen’in şeyhi Ekber Şah güzellemesi yaptı.

Kültür - Sanat 11.12.2021, 17:49 11.12.2021, 18:00

Dinlerarası Diyalog zihniyetinden hala kopamayan devlet kurumları, kafir güzellemeye devam ediyor. Bu kurumlardan biri de TRT Belgesel.

TRT Belgesel, yayınladığı “Diyar-ı Pakistan - Lahor” isimli belgeselde Müslümanlara zulmeden, tüm dinleri birleştirmeye çalışan Ekber Şah güzellemesi yaptı.

Ekber şah, önceleri Müslüman biri iken, daha sonraları dinleri birleştirip “Dîn-i İlâhî” adıyla yeni bir din ihdas etmeye çalışmıştır. 16. asır Hint-Türk imparatoru olan Ekber Şah; kendi din anlayışını uygulatmak için birçok zulümlerde bulunmuş, dinî ve ahlâkî bozulmayı teşvik etmiş, zinayı yasak olmaktan çıkarmış, içki ve kumarı serbest bırakmış, Peygamberimiz’in ve dört büyük halifenin isimlerini kaldırtmış, İslâmî inanç ve yaşayışı tenkit eden kişileri sarayında toplamıştır.

Böylesi zalim ve kafir olan hatta özellikle Dinlerarası Diyalog’un kurucusu olan birisi, TRT Belgesel tarafından hem de tüm dinlere saygılıydı gibi cümlelerle övülüyor.

Babür İmparatorluğu’nun antik ve kadim başkenti Lahor’un anlatıldığı belgeselde Ekber Şah’a şöyle güzellemeler yapılıyor:

“Ekber’i çok severlermiş. Adaleti getirebilecek yegâne kişinin o olduğuna inanırlarmış. Müslümanlar, Hindular ve Sih’ler burada Ekber’i dinlermiş. Ekber tam burada halkın karşısında oturur ve adalet dağıtırmış. Ekber tüm dinlere saygı duymasıyla tanınırmış…”

Baran Haber

Yorumlar (0)
26
açık
Namaz Vakti 01 Ekim 2022
İmsak 05:29
Güneş 06:53
Öğle 12:59
İkindi 16:16
Akşam 18:55
Yatsı 20:14
Günün Karikatürü Tümü