Fetullah Gülen’den yazı işleri müdürümüze ve idari işleri müdürümüze dava

“Emekli vaiz”, Amerika Birleşik Devletleri Saylandrsburg-Pensilvanya’da ikâmet eden, kamuoyunda “ılıman İslam” projeleriyle tanınan, İsrail’in Mavi Marmara katliamında “otoriteden izin alınmalıydı” diyerek İsrail’den yana tavır koyan Ramiz ve Rabia oğlu 27.04.1941 Erzurum doğumlu, Erzurum Yakutiye, Lalapaşa mah/köy nüfusunda kayıtlı, Saylandrsburg PA/A.B.D. adresinde oturan, 43627119878 TC. Kimlik No’lu “Fetullah Gülen” dergimiz Yazı İşleri Müdürü İsmail Öztekin ve İdari İşler Müdürümüz Fatih Turplu’ya dava açtı.

Mahkeme ve Cezaevi 18.10.2013, 22:48 16.12.2021, 17:13
Fetullah Gülen’den yazı işleri müdürümüze ve idari işleri müdürümüze dava
“Emekli vaiz”, Amerika Birleşik Devletleri Saylandrsburg-Pensilvanya’da ikâmet eden, kamuoyunda  “ılıman İslam” projeleriyle tanınan, İsrail’in Mavi Marmara katliamında “otoriteden izin alınmalıydı” diyerek İsrail’den yana tavır koyan Ramiz ve Rabia oğlu 27.04.1941 Erzurum doğumlu, Erzurum Yakutiye, Lalapaşa mah/köy nüfusunda kayıtlı, Saylandrsburg PA/A.B.D. adresinde oturan, 43627119878 TC. Kimlik No’lu “Fetullah Gülen” dergimiz Yazı İşleri Müdürü İsmail Öztekin ve İdari İşler Müdürümüz Fatih Turplu’ya dava açtı.
“Basın yoluyla hakaret, tehdit, suç örgütlerinin isimlerini kullanarak tehditte bulunmak, alenen hakaret” iddiasıyla Türk Ceza kanunun 106/2.D, 125/1, 125/4, 53/1 maddeleriyle ve cezalandırmak maksadıyla açılan dava İstanbul 2. Asliye Ceza mahkemesinde görülecek. Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Bürosunun dergimize yolladığı iddianamede, söz konusu şikâyetin içeriği şöyle anlatılıyor: “Baran isimli haftalık derginin 299 sayılı ve Ekim 2012 tarihli sayının kapak sayfasında müştekinin dört ayrı resmi yayınlanarak resimlerin altına ve üstüne 'Fetullah Gülen içerdeki fitneci; Kâfirlere karşı merhametli, Müslümanlara karşı öfkeli; Ilıman İslamcı’ şeklinde tahkir edici ifadelere yer verildiği, yine aynı derginin ikinci sayfasında ‘BARANdan’ başlığı altında yayınlanan yazı içeriğinde, müşteki hakkında İslam’ı içinden tahrif ve tahrip etmeye çalışan, sapkınların kuklası, mağarasından iki de bir kafasını çıkarıp İslam’a, Müslümanlara salyalarını akıta akıta çemkiren, içerideki fitneci, kâfirlere karşı merhametli, Müslümanlara karşı öfkeli, okulları vasıtasıyla dünyanın dört bir yanında Batı zihniyetini idame ettirici insan tipi yetiştiren, faizsiz kazanç yalanı ve kâr payı aldatması ile Anadolu insanını sömüren, parasını kirleten, emeğini zayi eden, televizyon kanallarıyla bu milletin ruh köküne, Müslümanlara darbe vurmak için durmadan fitne üreten, her kâfirin ölümünde sızlanan, Müslümanlıkla uzaktan-yakından alakası olmayan, içerideki hain’…
Ayrıca iddianamenin bir başka bölümünde ise şikayetin içeriğine dair şu iddialar var: “… 3. sayfada müştekinin yayınlanan resminin altına ‘fitneci cemaatin fitneci lideri Fetullah Gülen’ yazılarak müştekiye hakaret edildiği, yazı içeriğinde ‘fitneci çıban başı, İsrail otoritesi destekli, Amerika emperyalizmi icazetli, çok milletli ve çok dinli bir zihin kategorisine sahip, sünneti inkar, Dini tahrif, müminleri tazyif eden, Müslümanların zihinlerine şüphe, kafirlerin yüreklerine su serpen, Müslümanların zihinlerini iğfal ve İslam anlayışlarını iğdiş etmek, kanatlarını ve kollarını kırmak için makale yazan…”
Dergimize açılan dava, Kasım ayında İstanbul 2. Asliye ceza mahkemesinde görülecek.
 

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 04 Aralık 2022
İmsak 06:34
Güneş 08:05
Öğle 12:59
İkindi 15:22
Akşam 17:43
Yatsı 19:09
Günün Karikatürü Tümü