Ensaru'l İslâm Esad ve Rus mevzilerini vurdu: Saldırılar Kudüs'e armağan edildi

Suriye'deki muhalif grup Ensaru'l-İslâm, Gab Ovası'nda ve sahil bölgesinde yer alan Esad ve Rus mevzilerini vurduğunu duyurdu. Ensaru'l-İslâm grubu saldırılar ile alakalı iki mesaj yayınladı yayınlanan mesajların birinde yapılan saldırılar Kudüs'teki müslümanlara armağan edildi.

Ortadoğu 18.04.2022, 20:44 18.04.2022, 22:49
Ensaru'l İslâm Esad ve Rus mevzilerini vurdu: Saldırılar Kudüs'e armağan edildi

Suriye'deki muhalif grup Ensaru'l-İslâm, Gab Ovası'nda ve sahil bölgesinde yer alan Esad ve Rus mevzilerini vurduğunu duyurdu.

Ensaru'l-İslâm grubu saldırılar ile alakalı iki mesaj yayınladı yayınlanan mesajların birinde yapılan saldırılar Kudüs'teki müslümanlara armağan edildiği bildirildi.

Yayınlanan mesajlar:

İlk yayınlanan mesajda saldırının Mübarek Bedir Gazvesinin yıldönümüne denk geldiği ve özgür bölgelere yapılan bombardımanlara karşılık yapıldığı belirtildi. Saldırıların mevzileri isabetli bir şekilde vurulduğu bilgisi verildi.

Yayınlanan ikinci mesaj'da:

"Yüce Allah'ın lütfuyla Gab Ovası'ndaki (Curin Kampında) Rus işgalci ve Nusayri milislerin mevzileri füzeler ve toplar ile hedef alınmış ve can kayıplarına yol açmıştır. Bu eylem, işgal altındaki Kudüs'teki halkımıza bir destek mesajıdır ve biz ve onlar aynı hendekte ve kafir düşmanlarımıza karşı aynı cephedeyiz. 

Ve hamd Alemlerin Rabbi Allah'a mahsustur. 

17 Ramazan 1443
Ensaru'l-İslâm Cemaati" ifadeleri kullanıldı.

Yapılan füze ve top atışlarından kareler:

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 29 Ocak 2023
İmsak 06:43
Güneş 08:11
Öğle 13:22
İkindi 15:59
Akşam 18:23
Yatsı 19:46
Günün Karikatürü Tümü