Erdoğan Papa ile telefonda Filistin’deki hâdiseleri görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Papa Francis ile Filistin'i görüştü. Görüşmede Filistin'de bir vahşet yaşandığını belirten Erdoğan, İsrail'in saldırılarının muhatabının sadece Filistinliler değil tüm Müslümanlar, Hristiyanlar ve insanlık olduğunu ifade etti.

Ortadoğu 17.05.2021, 13:08
Erdoğan Papa ile telefonda Filistin’deki hâdiseleri görüştü

İletişim Başkanlığından yapılan açıklamada, 'Erdoğan'ın Mescid-i Aksa'ya ve Kutsal Kabir Kilisesi'ne erişimi engelleyen, ibadet özgürlüğünü kısıtlayan, Filistin topraklarında masum sivilleri katleden işgalci İsrail'in insanlık onurunu da çiğnediğini vurguladığı, İsrail’in müsebbibi olduğu bu vahşetin bölgesel güvenliği de tehdit ettiğini dile getirdiği' belirtildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, 'İsrail'in Kudüs'ün statüsünü de ihlal eden hukuksuz ve insanlık dışı uygulamalarına bir an evvel son verilmesi, kutsallara saldırmakta beis görmeyen işgalci İsrail karşısında tüm insanlığın birlik olması gerektiğini' belirtti.

"Uluslararası camianın insanlık suçu işleyen İsrail'i gereken yaptırımlarla cezalandırmadığı müddetçe Filistinlilerin katliama uğramaya devam edeceğini" söyleyen Erdoğan, bu konuda Papa Francis'in vermeyi sürdüreceği mesaj ve tepkilerin Hristiyan dünyasını ve uluslararası toplumu harekete geçirmek bakımından önem taşıdığını belirtti.

Yorumlar (0)
22
açık
Namaz Vakti 24 Haziran 2021
İmsak 03:25
Güneş 05:26
Öğle 13:12
İkindi 17:11
Akşam 20:47
Yatsı 22:39
Günün Karikatürü Tümü