Filistin’den BM’ye: İsrail’e baskıyı artırın

Yahudi İsrail’in, Mescid-i Aksa'ya ve Filistinli Müslümanlara saldırıları sürerken mesele Birleşmiş Milletler’e taşındı. Filistin hükümeti, Birleşmiş Milletler'e İsrail'e baskı yapma çağrısında bulundu.

Ortadoğu 05.05.2022, 11:44
Filistin’den BM’ye: İsrail’e baskıyı artırın

Yahudi İsrail’in, Mescid-i Aksa'ya ve Filistinli Müslümanlara saldırıları sürerken mesele Birleşmiş Milletler’e taşındı.

Filistin hükümeti, Birleşmiş Milletler'e İsrail'e baskı yapma çağrısında bulundu.

Filistin Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, İsrail güçlerinin Filistin topraklarındaki ihlalleri ile Yahudilerin Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlenmesi, orada İsrail bayrağı açarak ibadet edilmesi çağrılarının kınandığı belirtildi.

Filistin topraklarında tırmanan gerginliğin sonuçlarından Naftali Bennett başkanlığındaki İsrail hükümetinin sorumlu olduğu kaydedilen açıklamada, BM Güvenlik Konseyi'ne tırmanışı durdurması için İsrail hükümetine baskı uygulama çağrısı yapıldı.

Açıklamada, "İsrail'in Filistin topraklarında yaptığı yıkımlar, söktüğü zeytin ağaçları, Filistinli çobanlara yönelik saldırılar ve Silvan beldesinde sinagog inşasına başlaması gibi ihlalleri, gerilimi tırmandırma ve işgali sürdürme konusundaki ısrarını yansıtıyor" ifadelerine yer verildi.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 29 Kasım 2022
İmsak 06:30
Güneş 08:00
Öğle 12:57
İkindi 15:23
Akşam 17:44
Yatsı 19:09
Günün Karikatürü Tümü