Filistinli grupların toplantısı işgalcileri titretti

Gazze sınırındaki Filistinli grupların toplantısı bitti. Toplantı sonrası Mescid-i Aksa için bütün grupların beraber hareket edeceği ve yarın Mescid-i Aksa'da bayrak yürüyüşü yapmak isteyen işgalcilere karşı grupların tetikte olduğu uyarısında bulunuldu. Toplantı sonrası İsrail hükümeti geri adım attı.

Ortadoğu 19.04.2022, 22:20 19.04.2022, 22:39
Filistinli grupların toplantısı işgalcileri titretti

Gazze sınırındaki Filistinli grupların toplantısı bitti.

Toplantı sonrası Mescid-i Aksa için bütün grupların beraber hareket edeceği ve yarın Mescid-i Aksa'da bayrak yürüyüşü yapmak isteyen işgalcilere karşı grupların tetikte olduğu uyarısında bulunuldu.

Toplantı sonrası işgalci İsrail hükümeti Yahudilerin Ramazan bitene kadar Mescid-i Aksa'ya girişinin yasaklandığını ve yarın bayrak yürüyüşü yapmak isteyen yahudilere izin verilmediğini duyurdu. Ayrıca karar verilmeden önce Erdoğan-Herzog görüşmesi olmuştu.

Bayrak yürüyüşü yapmak isteyen işgalciler hükümetin bu kararına tepki göstererek yarın gösterinin yapılacağını bu yüzden tüm polislerin görev başında olması gerektiğini açıkladı. 

Hükümetin kararı sonrası Otzma Yehuda partisi lideri Itamar Ben Gvir, kararın işleve koyulması halinde Hamas'a ve Filistinlilere teslim bayrağının çekileceğini belirtelerek kararın kabul edilemez olduğunu vurguladı. Itamar Ben Gvir yaptığı açıklamada ayrıca Bennet'in Filistinli'lere teslim olduğunu ve İsrailli'lere ihanet ettiğini söyledi.

Anlaşılan Filistinli grupların toplantısı işgalcileri titretti.

 

Yorumlar (0)
29
açık
Namaz Vakti 03 Temmuz 2022
İmsak 03:31
Güneş 05:30
Öğle 13:13
İkindi 17:13
Akşam 20:47
Yatsı 22:37
Günün Karikatürü Tümü