Hamas: Filistin işgali bitmedikçe İsrail ile savaş sürecek!

Hamas liderlerinden Dr. Gazi Hamad, Sky News’e verdiği röportajda Filistin bağımsızlığına kavuşana kadar İsrail'e karşı savaşın bütün yollardan devam edeceğini söyledi.

Ortadoğu 21.10.2021, 16:40
Hamas: Filistin işgali bitmedikçe İsrail ile savaş sürecek!

Dr. Gazi Hamad, Birleşik Krallık merkezli Sky News'le yaptığı ve 19 Ekim'de yayımlanan röportajda, İsrail'i geçmişte pek çok kez hedef aldıklarını ve yenebileceklerini ifade etti:

"İsrail topraklarımızı çaldı. Burada kurban biziz. Anlamalısınız, biz işgalin kurbanlarıyız. İsrail'e güvenmiyoruz. İsrail'in barışla ilgilendiğine inanmıyoruz."

"Hamas savaşlardan uzak durmaya çalışıyor. Biz, halkımızı korumayı ve insanlara iyi bir yaşam sağlamayı istiyoruz. Ama işgal hep gözümüzün önünde" diyen Hamad, İsrail devletini tanımayı reddettiğini belirtti.

“Evet öldürülebiliriz. İsrail gelip her şeyi yok edebilir. Ancak Filistin'de istikrar ve güvenlik sağlanmadıkça İsrail de istikrarı göremeyecek.”

Hamas'ın üst düzey yöneticisi, İsrail’e saldırmanın hakları olduğunu sözlerine ekledi:

“İsrail, er ya da geç kazanacağımızı anlamalı. Çünkü bu toprakların sahibi biziz.”

İsrail Dışişleri Bakanlığı'ndan röportaja verilen cevaptaysa Hamas'ın, Gazze Şeridi'nde sivillerin yaşadığı yerlerden İsrailli sivillere ateş açtığı öne sürüldü.

İsrail ve Hamas son dönemde Mısır üzerinden esir takasını görüşüyor.

Hamas, elindeki 4 İsrail askerinin karşılığında Filistinli Müslümanların serbest bırakılmasını talep ediyor. Müzakereler, esir takasının ayrıntıları yüzünden bir süredir durmuş vaziyette.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 29 Ocak 2023
İmsak 06:43
Güneş 08:11
Öğle 13:22
İkindi 15:59
Akşam 18:23
Yatsı 19:46
Günün Karikatürü Tümü