Irak Başbakanı Kazımi: Yolsuzlukla savaş DEAŞ’e karşı savaştan daha büyük

Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi, Irak'ın yolsuzlukla mücadelesinin uzun olduğunu ve DEAŞ’a karşı verilen savaştan daha büyük olabileceğini vurgulayarak, herkesi bu mücadelede birleşmeye çağırdı.

Ortadoğu 16.08.2021, 19:00
Irak Başbakanı Kazımi: Yolsuzlukla savaş DEAŞ’e karşı savaştan daha büyük

Hükümetin Ninova’da düzenlediği bir toplantıda konuşan Mustafa el-Kazımi, DEAŞ’a karşı verilen mücadeledeki fedakarlıklara övgüde bulunarak şu ifadeleri kullandı;

“Dünya, halkımızın bu topraklarda Ninova’nın kimliğini, Iraklıları ve özgünlüğünü savunarak, bu büyük şehrin terörün ve gericiliğin esiri olmasına izin vermeyerek yaptığı fedakarlık yolculuğuna tanık oldu. Iraklılar terörü yendi.”

Ninova’nın hala hizmet ve inşaat sorunları yaşadığını görmekten dolayı çok üzgün olduklarını dile getiren Kazımi, bölgenin DEAŞ’ın eline geçmesine neden olan faktörler arasında yolsuzluk ve kötü yönetim olduğunu kabul etti.

Yolsuzlukla ellerinden geldiğince mücadele ettiklerini vurgulayan Başbakan, “Biliyorum ki tüm Iraklılar ve Musul halkı yolsuzluğa karşı savaşta bizi destekledi. Ama savaş uzun ve DEAŞ’a karşı savaştan daha büyük olabilir. Bir araya gelmemize ihtiyacı var” diye konuştu.

Musul’u yeniden inşa etmek için özel bir komite kurduklarını belirten Kazımi, “Musul havaalanı ve tren istasyonu da dahil olmak üzere ilde önemli stratejik projeler için de çalışmalara başladık” dedi.

Şarkul Avsat

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 30 Kasım 2022
İmsak 06:31
Güneş 08:01
Öğle 12:58
İkindi 15:22
Akşam 17:44
Yatsı 19:09
Günün Karikatürü Tümü