İran: Protestolarda Fransız istihbarat ajanlarını yakaladık

​​​​​​​İran İçişleri Bakanı Ahmed Vahidi, ülkede genç bir kadının gözaltına alındıktan sonra ölümü üzerine başlayan ve iki aydır devam eden protestolarla bağlantılı olarak Fransız istihbarat ajanları ile DEAŞ üyelerinin tutuklandığını açıkladı.

Ortadoğu 16.11.2022, 16:31
İran: Protestolarda Fransız istihbarat ajanlarını yakaladık

İran İçişleri Bakanı Ahmed Vahidi, ülkede genç bir kadının gözaltına alındıktan sonra ölümü üzerine başlayan ve iki aydır devam eden protestolarla bağlantılı olarak Fransız istihbarat ajanları ile DEAŞ üyelerinin tutuklandığını açıkladı.

İran resmi haber ajansı IRNA'ya göre, İçişleri Bakanı Vahidi, başkent Tahran'da düzenlenen kabine toplantısı sonrasında gazetecilerin sorularını cevapladı.

Vahidi, ülkedeki protestolar sırasında tutuklanan kişilerin uyruklarının sorulması üzerine, "İsyanlarda yabancı uyruklu insanlar tutuklandı ve bunlardan bazıları bu isyanlarda büyük rol oynadı. Son olaylarda Fransız istihbaratının ajanları ve DEAŞ bağlantılı unsurlar tutuklandı. Bu kişiler hukuka uygun işlem yapılmak üzere yargıya teslim edildi." ifadelerini kullandı.

İran'daki protestolar

Tahran'da 13 Eylül'de polisler "başörtüsü kurallarına uymadığı gerekçesiyle" gözaltına alındıktan sonra komaya girerek hastaneye kaldırılan 22 yaşındaki Mahsa Emini'nin, 16 Eylül'de ölmesi ülke yönetimine karşı protestolara yol açmıştı.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 03 Aralık 2022
İmsak 06:33
Güneş 08:04
Öğle 12:59
İkindi 15:22
Akşam 17:43
Yatsı 19:09
Günün Karikatürü Tümü