İşgalci Yahudiler Filistinli bir çocuğu silahla vurarak öldürdü

İşgalci İsrail askerleri, dün Batı Şeria'nın güney kesiminde yer alan Beytüllahim'e bağlı Hızır kasabasında Filistinli bir çocuğa ateş açarak öldürdü. Yapılan açıklamada öldürülen çocuğun 15 yaşındaki Zeyd Said Muhammed Guneym olduğu bildirildi.

Ortadoğu 28.05.2022, 19:03
İşgalci Yahudiler Filistinli bir çocuğu silahla vurarak öldürdü

İsrail askerleri, dün  Batı Şeria'nın güney kesiminde yer alan Beytüllahim'e bağlı Hızır kasabasında Filistinli bir çocuğa ateş açtı.

Filistin Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada öldürülen çocuğun 15 yaşındaki Zeyd Said Muhammed Guneym olduğu bildirildi.

Filistin Enformasyon Merkezi'nin aktardığı habere göre, Guneym, İsrail güçlerinin Hızır kasabasına düzenledikleri baskın sebebiyle meydana gelen çatışma esnasında açılan ateş sonucu hayatını kaybetti.

Diğer tıbbi kaynaklar tarafından verilen bilgilerde çocuğun boynundan ve sırtından üç mermiyle ağır yaralandığı ve ardından çok hızlı bir şekilde Beytüllahim'deki Yemame İhtisas Hastanesi'ne kaldırıldığı ancak kurtarılamayarak hayatını kaybettiği belirtildi. 

Batı Şeria'nın farklı bölgelerinde dün İsrail güçlerinin haftalık gösterilere müdahale etmesi sebebiyle birçok yerde çatışma meydana gelmiş ve çok sayıda yaralanan olmuştu.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 31 Ocak 2023
İmsak 06:42
Güneş 08:09
Öğle 13:22
İkindi 16:01
Akşam 18:26
Yatsı 19:48
Günün Karikatürü Tümü