İsrail Başbakanı Bennett'ten Abbas görüşmesi hakkında açıklama geldi

İsrail Başbakanı Naftali Bennett, Savunma Bakanı Benny Gantz’ın geçen hafta Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile görüşmesi hakkında açıklama yaptı.

Ortadoğu 03.01.2022, 08:30
İsrail Başbakanı Bennett'ten Abbas görüşmesi hakkında açıklama geldi

İsrail Başbakanı Naftali Bennett, Savunma Bakanı Benny Gantz’ın geçen hafta Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile görüşmesinin güvenlik ve ekonomi içerikli olduğunu bildirdi.

İsrael Hayom gazetesinin haberine göre, Bennett düzenlediği basın toplantısında, "Şahsen Abbas ile çeşitli nedenlerden dolayı görüşmeyi düşünmüyorum, bunları daha önce anlatmıştım." dedi.

Bennett, "Gantz, Abbas ile görüşmesinden önce benimle konuştu, ben de bu konuda bir mani görmedim." ifadesini kullanarak, görüşmenin kendi bilgisi ve onayı dahilinde gerçekleştiğini söyledi. Bennett, Abbas-Gantz görüşmesinin siyasi söylem içermediğini, güvenlik ve ekonomi içerikli olduğunu ifade etti.

Söz konusu görüşme 28 Aralık 2021’de Gantz’ın Tel Aviv yakınlarındaki Roş Haayin kentindeki evinde gerçekleşmişti.

Konuya ilişkin İsrail Savunma Bakanlığı Basın Ofisinden yapılan yazılı açıklamada, yaklaşık 2,5 saat süren görüşmede hem güvenlik hem de sivil alanlarda çeşitli konuların ele alındığı aktarılmıştı.

Kaynak: AA
Yorumlar (0)
Namaz Vakti 02 Aralık 2022
İmsak 06:32
Güneş 08:03
Öğle 12:58
İkindi 15:22
Akşam 17:43
Yatsı 19:09
Günün Karikatürü Tümü