İsrail'den Katar Açıklaması: Kriz Yahudiler İçin Fırsattır

Geçtiğimiz hafta Katar resmî haber ajansının hack edilmesiyle başlayan süreç, bugün Suudî Arabistan, Bahreyn ve BAE'likleri dâhil yedi ülkenin Katar'a yönelik ambargosuyla devam ederken, resim, İsrail Savunma Bakanı'nın açıklamasıyla netleşti.

Ortadoğu 05.06.2017, 21:22 05.06.2017, 21:36
İsrail'den Katar Açıklaması: Kriz Yahudiler İçin Fırsattır

İsrail Katar'a Yapılan Operasyondan Memnun

İsrail Savunma Bakanı Avigdor Liberman, Katar ve bazı Arap ülkeleri arasındaki krizin, kendilerine "Arap ülkeleriyle radikal İslami teröre karşı iş birliği yapmak için büyük fırsat sunduğunu" söyledi.

İsrail basınında yer alan haberlere göre, parlamentoda konuşan Liberman, Katar ve bazı Arap ülkeleri arasındaki krizi İsrail için "büyük bir fırsat" olarak niteledi.

"İŞ BİRLİĞİ İÇİN FIRSAT"

Liberman, "Radikal İslami terör korkusuyla Katar'la ilişkilerini kesen ülkeler, İsrail'e, Arap ülkeleriyle radikal İslami teröre karşı iş birliği yapmak için büyük fırsat sunuyor. Arap ülkeleri bile bu bölgedeki riskin İsrail değil, terörizm olduğunu anladı. Bu durum iş birliği için fırsat" ifadelerini kullandı.

İsrail'in, Katar'la ilişkilerini kesen Arap ülkeleriyle iş birliğine açık olduğunu dile getiren Liberman, "Şimdi top onların (Arap ülkelerinin) sahasında" dedi.

Alâkalı Haberler:
Büyükelçinin Maili Hacklendi: Türkiye ve Katar'a Karşı Skandal İlişkiler Ağı (TIKLAYIN)
Körfez Krizi Derinleşiyor: Amerika İstedi Katarla İlişkilerini Kestiler! (TIKLAYIN)

Yorumlar (0)
18
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 22 Eylül 2021
İmsak 05:19
Güneş 06:44
Öğle 13:02
İkindi 16:27
Akşam 19:09
Yatsı 20:29
Günün Karikatürü Tümü