İsrail, Gazze’deki hükümet binalarını bombaladı

İsrail’in dün bombaladığı yerler arasında Refah Posta binası, Han Yunus’taki Ulusal İslam Bankası ve İç Güvenlik binası ile Rimal Mahallesi’ndeki El-Velid adlı bir bina bulunuyor.

Ortadoğu 14.05.2021, 10:47
İsrail, Gazze’deki hükümet binalarını bombaladı

İsrail, Gazze’deki hükümet binalarını bombaladı

İsrail dün gün boyunca Gazze’yi, Filistinli gruplar da Tel Aviv ve diğer bölgeleri bombaladı. İki taraf arasındaki karşılıklı bombalama birkaç gündür devam ediyor. Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin Kassam Tugayları İsrail’in Tel Aviv, Aşdod ve Rişon LeTsiyon kentlerindeki hedefleri doğrudan isabet ettiğini ve İsrail’deki hedeflere insansız hava araçlarıyla (İHA) saldırdığını açıkladı. İsrail ise Gazze’den gelen ve hava sahasını ihlal eden bir İHA’yı düşürdüğünü ilan etti.

İsrail’den dün yapılan resmî açıklamalara göre, İsrail ordusu Gazze’de çeşitli bölgelere hava saldırıları gerçekleştirdi, Hamas unsurlarını hedef alan saldırılarda sivil yerleşim alanları ile altyapı sistemlerini imha etti.

İsrail’in dün bombaladığı yerler arasında Refah Posta binası, Han Yunus’taki Ulusal İslam Bankası ve İç Güvenlik binası ile Rimal Mahallesi’ndeki El-Velid adlı bir bina bulunuyor. İsrail Ordu Sözcüsü’nün açıklamasına göre, Hamas’a ait hükümet binaları ilk kez hedef alındı. Sözcü açıklamasında şunları kaydetti:

“Hamas ve İslami Cihad’a ait silah yapım sisteminin büyük bir kısmı imha edildi. Yeni hedeflere hava saldırıları gerçekleştirildi. Bu hedefler Hamas’a ait hükümet binalarıdır. Zira dün gece Rimal, Beyt Lahya ve Han Yunus mahallelerinde Hamas İç Güvenlik Komutanı’na ait ofisin yanı sıra İç Güvenliğe ait 3 hedefin de aralarında yer aldığı 7 hedef vuruldu. Aynı şekilde Hamas’a bağlı Ulusal İslam Bankası’nın iki şubesi, Hamas’ın Gazze Şeridi’ndeki kamplardan sorumlu komutanının evi ve Hamas’ın Gazze Şeridi’nde bir okulun altında kazdığı savunma tüneli bombalandı” ifadelerini kullandı.

Şarkul Avsat

Yorumlar (0)
19
açık
Namaz Vakti 22 Haziran 2021
İmsak 03:24
Güneş 05:25
Öğle 13:11
İkindi 17:11
Akşam 20:47
Yatsı 22:38
Günün Karikatürü Tümü