Millî Eğitim’in El-Bab’a gönderdiği kitaplarda İslâm düşmanlığı

Erkek takım elbiseli, kadın figür ise gelinlikli. Fotoğraflardaki adam figürünün -haşa- Allah Resûlü olduğu, kadının ise Hazret-i Hatice vâlidemiz olduğu ifâde ediliyor.

Ortadoğu 25.11.2021, 16:51 25.11.2021, 17:21
Millî Eğitim’in El-Bab’a gönderdiği kitaplarda İslâm düşmanlığı

Türkiye tarafından basılıp, Suriye'nin el-Bab ilçesindeki okullarda dağıtılan ders kitaplarında infiale sebep olan. Ders kitaplarının bir sayfasında bir erkek bir de kadın figürü var; evleniyorlar. Erkek takım elbiseli, kadın figür ise gelinlikli. Fotoğraflardaki -haşa- Allah Resûlü olduğu, kadının ise Hazret-i Hatice vâlidemiz olduğu ifâde ediliyor.

Sözde ders kitabının diğer bir sayfasında ise aynı adamın, küçük bir kız çocuğunu okul dönüşü otobüste karşıladığı görülürken, bu kız çocuğunun ise Hazret-i Fatıma’nın tasviri olduğu görülüyor. Burada da kırmızı kadife pantolon ve kazaklı bir figürü “Peygamberimiz”miş gibi gösteriyorlar. Ortadoğu Günlüğü’nde yer alan habere göre, kitaplar toplatılıp yakıldı. Peki bu işte bir kasıt var mı? Kitaplar toplatıldı toplatılmasına, bu işin müsebbibine cezaî işlem uygulanacak mı? Eğer yoksa bu kadar cahil bir insan Millî Eğitim’in kitaplarının muhtevasını belirleyecek bir mevkide nasıl bulunabiliyor?

Hain yetiştirici eğitim sisteminin güdücüsü Millî Eğitim’in de vaziyeti buradan anlaşılıyor olsa gerek…

Yorumlar (1)
Osman 1 yıl önce
Sayın Cumhurbaskanimiz bizzat, ya bu işin musebbiplerini acil ve ayan olarak teşhir etsin ve en üst dereceden hadlerini bildirsin, ya da bundan böyle bay erdogan olarak anılmaya razı olup sırasını beklesin...
VAllahu Vasiun Alim.
Namaz Vakti 27 Kasım 2022
İmsak 06:28
Güneş 07:58
Öğle 12:57
İkindi 15:23
Akşam 17:45
Yatsı 19:10
Günün Karikatürü Tümü