MOSSAD karıştı: Peş peşe istifalar

İsrail İstihbarat Servisi MOSSAD'da üst düzey yöneticilerin istifa ettiği haberleri ayyuka çıktı. Yeni Şafak Gazetesi yazarı Nedret Ersanel "Sebep ve zamanlamalara bizden de katkı olabilir mi" diye sordu.

Ortadoğu 20.11.2021, 19:15 20.11.2021, 19:21
MOSSAD karıştı: Peş peşe istifalar

İsrail, MOSSAD’da yaşanan üst düzey yöneticilerin istifasını konuşuyor... İsrail İstihbarat Servisi MOSSAD'ın Başkanı David Barnea'nın göreve gelmesinden sonra bazı üst düzey yetkililerin istifa ettiği yönündeki haberler İsrail'de tartışma yarattı.

"İ24NEWS" sitesinin haberine göre, tümgeneral rütbesinde 3 yetkili Barnea'nın göreve gelmesinden sonra istifa etti.

İç Yapılanma Mı?

Söz konusu 3 yetkilinin, Mossad'a bağlı Teknoloji Birimi, Terörle Mücadele Birimi ve işe alımlardan sorumlu Tzomet Birimi başkanları olduğu, bir başka yetkilinin daha istifasını sunabileceği ileri sürüldü. Haberde, istifaların Barnea'nın yaptığı organizasyonel düzenlemelerden sonra geldiğine işaret edildi.

İsrail Basını istifaların 'sarsıntı' mı yoksa bir tür 'iç yapılanma' mı olduğunu tartışıyor.

Sebep ve Zamanlama

Yeni Şafak Gazetesi yazarı Nedret Ersanel de istifalara değindi. "Sebep ve zamanlamalara bizden de katkı olabilir mi" diye soran Ersanel'in mesajı şöyle:

"MOSSAD’da üst düzey yönetici istifaları yaşanıyor. Tümgeneral rütbesinde üç birim başkanının istifası kendi medya organlarında da-nadir görülür biçimde-tartışılmaya başlandı… Sebep ve zamanlamalara bizden de katkı olabilir mi!!"

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 06 Aralık 2022
İmsak 06:36
Güneş 08:07
Öğle 13:00
İkindi 15:22
Akşam 17:43
Yatsı 19:09
Günün Karikatürü Tümü