Tahran'ın Evin Hapishanesi'nde yangın, önünde protesto

İran'da halk her fırsatta rejimden rahatsızlığını gösteren protestolar düzenliyor. Hapishanede çıkan yangının ardından da insanlar sokaklara döküldü.

Ortadoğu 16.10.2022, 09:43 16.10.2022, 12:24
Tahran'ın Evin Hapishanesi'nde yangın, önünde protesto

İran’ın başkenti Tahran’da bulunan Evin Hapishanesi’nde çıkan yangın üzerine bölgede hareketli anlar yaşandı.

Halkın rejime yönelik rahatsızlığı bu hadisede de göründü. Hapishanede çıkan yangının ardından sosyal medyadan, mahkûmlara dönük olumsuz bir müdahalenin yaşanmasına engel olmak için hapishane çevresinin boş bırakılmaması çağrıları yapılması üzerine çevrede yaşayanlar ile başka bölgelerden gelenler sokakları doldurdu.

Sosyal medyada yayınlanan görüntülerde, slogan atan göstericilere bazı kişilerin evlerin pencerelerinden sloganlarla destek verildiği görüldü.

Yadigarı İmam Bulvarı’nda uzun kuyruklar oluşturan araçlar korna çalarak tepki gösterirken hapishane civarında trafik durma noktasına geldi.

Bazı göstericiler Evin Hapishanesi'ndeki yangını protesto etmek için hükumet reklamlarının yapıldığı billboardları ateşe verdi.

Hapishanenin olduğu alandan gelen şiddetli patlama ve silah sesleri yakın çevrede de duyuldu.

Öte yandan sosyal medyada, şehrin birçok bölgesinden güvenlik kuvvetlerinin hapishane bölgesine gönderildiği haberleri yer aldı.

İran'ın resmi ajansı IRNA da Evin Hapishanesi'nde adi suçluların bulunduğu bölümde tutuklular ile gardiyanlar arasında çıkan çatışmada 8 kişinin yaralandığını aktarmıştı.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 05 Aralık 2022
İmsak 06:35
Güneş 08:06
Öğle 12:59
İkindi 15:22
Akşam 17:43
Yatsı 19:09
Günün Karikatürü Tümü